Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet? MIT TEGYEK?...

Mi bajom lehet? MIT TEGYEK? Crohn betegség.

Figyelt kérdés

Kedves olvasó az alábbi gonddal fordulnék hozzátok! Egy kicsit sajnos lehet, hogy hosszú lesz.


Nos az egész úgy kezdődött, hogy rendszertelenül fájt a hasam egyik órában igen, másikban nem... egyik nap igen másik nap nem... ez húzódott körülbelül egy héten át, majd az egyik nap nagyon begörcsöltem. A hasam jobb alsó sarkában szerte sugárzóan. Ez pár percig tartott utána semmi. Május 29.-én bementem a háziorvosomhoz, aki megvizsgált és sebészetre küldött-->Ultrahang-->sebész.. Az ultrahang megállapította, hogy nagy valószínűséggel vakbélgyulladásom van. Átküldtek a megyei kórházba. S ott pedig egymást követően 4 sebész is megvizsgált+ vérvétel+vizelet vizsgált(azon pillanatban panaszmentes voltam). Bent tartottak megfigyelésre, de semmit sem csináltak. A csütörtöki nap ismét reggel begörcsöltem.. ismét sebészet..vérvétel.. s megerősítették, hogy perforálódott vakbélgyulladásom van. Meg is műtöttek pár órán belül. Majd a műtőből kitolva szüleimnek jelezték a vakbelem teljesen normálisnak bizonyult nagy valószínűséggel Crohn beteg vagyok. Bent tartottak Szombatig, majd hazaküldtek. Jelenleg gyógyszerezem magam ez ellen s diétázom(szigorú diéta). A keddi nap folyamán gasztroenterológushoz kell mennem. Majd varratszedésre.... ezzel nincs is semmi baj... DE..


Miért van az, hogy folytonosan citromsárga a székletem s napi háromszor is el kell mennem az illemhelyre??Emellett úgy érzem vissza tért a bal oldalt érzet fájdalom csak picit enyhébben.. de jelen van..

A családom CT-t (képalkotót) kért... de az orvosok nem egyeztek bele.. A mai világban hogyan nem tudták megkülönböztetni a két betegséget? Feleslegesen műtöttek meg?


Tartós betegségeim:

-aranyér

-Hasnyálmirigy gyulladás (ez 6 éve volt)

-ekcéma

-pollen allergia

-S most ez a Crohn betegség



Mindenképp felteszem a kérdéseket holnap is az orvosnak, de kinek mi a véleménye? Mi lehet velem? Merjek hinni az orvosoknak, ha ne akkor kinek?


Előre is köszönöm a válaszokat.. teljességgel már kicsit elegem van. :( Egyik betegség után után a másik :/


A szobatársaim szerint.. a kórház felvette a támogatást a műtétemre.. s ezzel jól járt....



2017. jún. 5. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
inkább egy random válaszolónak hiszel mint egy (nem is egy) orvosnak?
2017. jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, a kérdést azért is teszem ki, hogy valaki hasonló cipőben esetleg családtagja.. ismerő járt-e már! S tapasztalatok megosztásával bővítse ismeretemet!
2017. jún. 5. 17:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Crohn megjelenési helye a vakbél környéke, és könnyen összetéveszthető a két kórkép, nem egy Crohn beteget műtenek meg vakbéllel. Ugyanis protokoll szerint mindenkit meg kell műteni, akinél nem kizárható, hogy a vakbele gyulladt. A Crohn betegség pedig nehezen diagnosztizálható, röntgen szeme senkinek sincs, tehát először a vakbelet feltételezik (abba lehet gyorsabban belehalni), és általában műtét közben látják, hogy a vakbél gyönyörű, és más gyulladás van.
2017. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok már semmit sem. A városomban megnézett 1 háziorvos.. 2 ultrahangos.A megyei kórházban pedig 4 sebész. S így is félelemmel kellett aláírnom a műtétbe egyező nyilatkozatot. Perforált vakbél s végül Crohn betegség? Akkor miért nem IBS? Vagy valami hasonló?


Tisztelek mindenkit s elfogadom, emberek vagyok tévedni lehet.. de ha van rá lehetőség... akkor miért nem mentek biztosra?

Rosszul leszek, ha holnap Vastagbél tükrözésen kiderül valami vastagbél tályogom van s ismét megműtenek.. Miért nem csináltak elsőként egy tükrözést?

2017. jún. 5. 17:24
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddig válaszokat!

Crohn betegségről valakinek ismerete? Esetleg aki megjárta ezt az utat?

2017. jún. 5. 17:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Barátom Crohn beteg,őt sajnos hosszabb ideig kórházban tartották, akkora fájdalmai voltak,hogy elájult. Nagyon durván le is fogyott, sok idő volt ameddig diagnosztizálták,a végbéltükrözés után derült ki mi a baja. Egyébként a crohn pont a krónikus gyulladás,szóval előfordulhat hogy az előző betegséged is emiatt volt. Van akinek gyakori a széklete amikor kiújul a betegség, sokszor ez hasmenés lehet, sajnos ez "normális" ilyenkor.

Gyógymód sajnos nincs rá, de már 4 éve tünetmentes. Nagyritkán fáj a hasa ha valami fűszereset eszik,de kapott gyógyszert amitől elmúlnak a görcsei. Egyébként nagyon makacs és nem tartja a diétát,szerencsére nincs baja így se,de azért ne próbáld ki.

Sok erőt és kitartást kívánok,hidd el lehet nehéz most,de a gyógyszerrel és egy kis odafigyeléssel a kezdeti nehézségek után teljes életet lehet élni ezzel a betegséggel. Jobbulást

2017. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, vakbélgyulladásba elég rendesen bele lehet halni. A tükrözéssel az a bibi, hogyha tényleg a vakbeleddel van probléma, és elkezdenek tükrözni, abból perforáció és hashártyagyulladás lesz. A CT szintén nem játék. Gondolom fiatal vagy és nincs gyereked... biztos hogy be akarsz feküdni egy gépbe ami rövid idő alatt nagy sugármennyiséget ad le? Jól tették a kollégák, hogy nem mentek bele. A két betegséget azért nehéz megkülönböztetni, mert kb. egyformák a tüneteik és a gyulladás is közel azonos helyen van.

Felesleges vakbélműtét pedig nincs. Még akkor sincs, ha ép vakbelet távolítanak el. Ti kennétek legjobban felháborodva, ha nem lett volna műtét és kiderül, hogy vakbél volt.


A Crohn... hát arról azt tudom mondani, hogy pech. Nem az én dolgom, hogy tájékoztassalak róla.


Pontos diagnózist mindenesetre remélhetőleg a tükrözés fog adni. Eddig pedig teljesen korrektül és lelkiismeretesen voltál ellátva az alapján, amit írtál.

2017. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A leírt tartós betegségeid közül az ekcéma és a pollen allergia coliakia (gluténérzékenység) jellemzõ tünete lehet. Ilyen irányban történt kivizsgálás (gyomortükrözés, biopszia, antitestek kimutatása vérbõl)?
2017. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Merj hinni az orvosodnak, és kevésbé higgy a szobatársaidnak ebben az ügyben.


Az ekcéma, az allergia és a Crohn-betegség szinte vehető egy kalap alá, viszonylag gyakori jelenség, hogy az autoimmun vagy atópiás betegségek együtt járnak.


Az, hogy gyakran mész WC-re az a vékony és/vagy vastagbélgyulladás miatt van ami gyakori Crohn-betegségben.

Bizonyos szakaszokon gyulladtak a beleid emiatt vizes, véres hasmenés jelentkezhet akár ennél sokkal gyakrabban is.


Ez egy autoimmun betegség, ami sajnos nem gyógyítható, de manapság nagyon jól tünetmentesen tartható szteroidokkal (sajnos sok mellékhatásuk van) illetve folyamatosan fejlesztenek ki antitest terápiákat, amelyekkel általában hosszú tünetmentes időszakok érhetőek el, és kevesebb mellékhatásuk van.


Szóval ezzel alighanem együtt kell élned, de ne aggódj, mert tünetmentesen szinte semmiben nem fog ez korlátozni téged.


Az előírt diétát azonban fontos, hogy akkor is betartsd, később majd kísérletezhetsz, hogy milyen ételeket mennyire bírsz ki, de általában a tejet és tejtermékeket rosszul tolerálják a Crohnosok.

A dohányzást is kerüld mindenképp.


Én Colitis ulcerosás vagyok, ami nagyon hasonló betegség ehhez.

Nyugodtan írj, ha van valami kérdésed.


Jobbulást!

2017. jún. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! Azóta teltek a napok.. Volt hogy jobban s rosszabbul éreztem magam. Viszont most sajnos az utóbbi helyzet van. Közeleg a tükrözés időpontja szerencsére, viszont a fájdalmaim végett vérvételre s ultrahangra kellett mennem. Sajnos a vérvétel nem a legjobb eredményt mutatta. Már vas hiányos is lettem. :/ Ma volt az ultrahang s az eddigi 91 mm-es gyulladás nőtt 121mm-re. Sajnos több nyirokcsomó is megjelentt. S a hasi üregemet kisebb helyeken folyadék látható. Így most ct-re kell mennem.



Valaki tudna ajánlani valami gyógyszert vagy orvost? Nagyon szépen megköszönném.

Vagy bármely javaslatot melyet tapasztalt?

2017. aug. 1. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!