Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet magas a koleszteri...

Mitől lehet magas a koleszterinszintem?

Figyelt kérdés

Évek óta magas, és folyamatosan emelkedik. Tavaly 6,2 volt, 3 hónapja 6,5, a tegnapi laboromban pedig már 6,9. (5,2-ig jó) Nem vagyok túlsúlyos, sőt inkább vékony vagyok (167cm 48-49kg), nem eszem zsíros ételeket, sok húst, szalonnát, stb. Próbálok egészségesen táplálkozni, sok gyümölcsöt, zöldséget eszem, tejterméket nem fogyasztok az allergiám miatt.

Akkor mégis miért ilyen magas a koleszterinem? :( Utalhat ez valami komolyabb problémára? A trigliceridem is magas...



2017. jún. 7. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

lehet táplálkozás ( nem kell hozzá sok zsíros étel!).

Lehet gyógyszer, táplálékkiegészítő mellékhatása.

Lehet májprobléma.

Meg lehet meg 100 dolog. Ne itt érdeklődj, mert egyrészt ennyiből nem lehet megmondani, másrészt a kapott válaszoktól vagy feleslegesen megijedsz, vagy félvállról veszel egy esetleges problémát, ami most még kezelhető.

Beszélj a háziorvossal, ő elküld további vizsgálatokra.

2017. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Örökletes lehet. Nekem is ez van. Ahogy a kor telik, még magasabb lesz. Nem súly, és nem étkezés függő. A máj nem tudja lebontani a koleszterint.
2017. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, kb 15 éves korom óta emelkedik folyamatosan, aztán lehet, hogy előtte is már magas volt, nem tudom, mert nem voltam vérvételen előtte) Biztosan genetikai nálam, de azért nem biztos, hogy egészséges az ilyen mértékű folyamatos emelkedés 😔
2017. jún. 7. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyél sok fokhagymát
2017. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!