Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pontosan mikor is lesz cukorbe...

Pontosan mikor is lesz cukorbeteg valaki?

Figyelt kérdés

Magas volt a cukrom a legutóbbi vérvételnél. Nem rég tértem át egészségtudatos életmódra, ennek részeként mentem el vérvételre is. Kiderült, hogy magas, elküldtek cukorterhelésre. Előtte magas volt, 9-10 között, utána még mindig magas volt, de alacsonyabb, 6-7 (vagy 7-8, már nem emlékszem) között. Ebből nekem az jön le, hogy az inzulintermelésemmel nincs baj, mivel amikor glükózt vittem be, tette a dolgát a szervezetem. Viszont mégis magas. Nem egészen értem. A papírra csökkentett glükóztoleranciát írtak, a háziorvos meg nem inzulin függő cukorbetegként tart számon. Ezt sem értem. Amennyire én tudom ez a fajta viselkedése a vércukromnak se a csökkentett glükóztoleranciába, se a cukorbetegségbe nem sorolható be, inkább a kettő közzé.


Illetve még egy dolog, amit nem értek. Ha egészségesen táplálkozok, mozgok és ettől jó lesz a vércukor szintem, akkor ez cukorbetegség? Én inkább úgy látnám a dolgot, hogy amíg azzal az egészségtelen életmóddal mérgeztem magam, a testem válaszul így reagált, viszont egészséges életmóddal meg jó a cukrom, akkor ez nem cukorbetegség. Viszont ezt fellehet úgy is fogni, hogy cukorbeteg lettem, ezért "diétázom" meg mozgok, hogy tünetmentes legyek, mert a normális a sokak által élt önmérgező életmód. Elég nagy zűrzavar van most a fejemben, rendbe tennétek ezt?


2017. jún. 8. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A cukorbetegségről több tízezer oldalnyi irodalom van, nem lehet két sorban összefoglalni. Ha 10 mmol/L volt az éhgyomri cukrod, akkor cukorbeteg vagy. Érdemes elmenni egy diabetológiára, és ott gondozásba vetetni magad.
2017. jún. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csökkent (és nem csökkentett) glükóztolerancia, ami gyakorlatilag a II-es típusú cukorbetegség előszobája.

Ha nem vigyázol, akkor valószínűleg az fejlődik ki majd belőle.


Valószínűleg az éhgyomri vércukorszinted 6-7 között volt, a cukorterhelés után 2 órával pedig 7,8 és 11 között.

Ha 11 felett lett volna, akkor egyértelműen cukorbetegséget állapítanak meg nálad.


Az, hogy nem inzulinfüggő az azt jelenti, hogy a szervezeted képes inzulint termelni, viszont a szükségesnél nagyobb mennyiségben kell termelnie ahhoz, hogy a normál vércukorszintet fenntartsa nálad.


Ha egészségesen táplálkozol és kevesebb szénhidrátot veszel magadhoz, illetve többet mozogsz, ezzel mind csökkented a szervezeted inzulinigényét.


Igazából nagyjából jól látod a dolgokat.

Valószínűleg a doki elmondta, hogy mire figyelj oda, és ellátott sűrű életmódtanácsokkal.


Fogd fel úgy, hogy ezen a ponton késleltetheted a cukorbetegséged kialakulását, ha jobban odafigyelsz magadra. :)

2017. jún. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Arra határozottan emlékszem, hogy cukorterelés előtt volt magasabb, utána alacsonyabb vércukrom.


Nem bízom a háziorvosomban, nem tartom túl jó orvosnak. A vérkép alapján azonnal gyógyszereket akart felírni megfelelő életmódbeli tanácsadás helyett... Van egy dietetikus barátom, az ő segítségével már jó ideje megfelelő életmódot élek csak a doki mindig túldramatizálja ezt, akárhányszor megyek oda és néha kicsit sikeresen ijeszt rám... A cukorterhelés óta még nem volt alkalmam újra elmenni vérvételre, de nagyon bízok benne, hogy most már jobbnak kell lennie.


Köszönöm!

2017. jún. 10. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!