Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6,9-es koleszterin mennyire...

6,9-es koleszterin mennyire magas 21 évesen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elhízva, egészségesen étkezem, vékony vagyok, sportolok, és mégis évek óta magas a koleszterinem, és folyamatosan emelkedik is a szint.

Mennyire veszélyes az ilyen magas érték 21 évesen? Erre már muszáj gyógyszert szedni?

21L



2017. jún. 9. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szedj Omega három kapszulát
2017. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne méregettesd a koleszterined. Főleg ne, ha egy egészséges 21 éves vagy.
2017. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerinted magamtól kértem, hogy nézzék meg a koleszterinszintem? Elárulom, hogy nem, hanem egy sima rutin nagylabor miatt voltam vérvételen, és ott derült ki...
2017. jún. 9. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Így keletkeznek új hipochonderek.

Nehogy így járj:

[link]

2017. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Magasabb, mint a normális, nem extrém mértékben, de valamivel magasabb.

Többi családtagodnak is magasabb?

2017. jún. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megfelelő táplálkozással csökkenteni tudod a koleszterinszintedet, ha sikerül, akkor nem kell gyógyszer. Neten találsz hasznos tanácsokat, hogy milyen étrend a megfelelő.
2017. jún. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Magas koleszterin nem létezik, kérdező. A koleszterint a májad termeli olyan mennyiségben, amennyi az adott pillanatban éppen szükséges. Márpedig szükség van rá a szervezet nagyon sok területén. Amerikában 40 év után már belátják ezt, kis hazánkban továbbra is büntetlenül gyarapítják a gyógyszergyárak pénztárcáját a koleszterincsökkentők felírásával.
2017. jún. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miquel, ne haragudj, de ez hülyeség.

Az egy dolog, hogy a máj termel koleszterint, ez rendben is van, viszont a táplálkozás során mi magunk is beviszünk - adott esetben akár nem kis mennyiséget - belőle, ami igen is eredményezhet magas koleszterinszintet, ami káros, mert bizonyítottan egy sor betegség rizikófaktora.

Ezt nem a gyógyszergyárak találták ki.


A 6,9-es koleszterinszint nem épp a legideálisabb egy 21-es éves fiatal lánynak, aki elmondása szerint egészségesen étkezik, sportol és többszörös ellenőrzés után is magas neki.

Valamilyen örökletes tényező is állhat a háttérben, ezért kérdeztem a családi előfordulást, de lehet akár csökkent pajzsmirigyműködés is.


Nincs pánikra ok, de azért szerintem érdemes azért utánajárni a dolgoknak, megkérdezni a kezelőorvost.

2017. jún. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, 23 vagyok, 2 éve derült ki hogy pajzsmirigy gondom van (alulműködés és ez felnyomja) plusz IR-em van. A cukrom gyönyörű, de az inzulinom kicsit rendetlen. Csak terheléssel mutatható ki, amit endokrinológus kért.
2017. jún. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miquel talán erre gondolt:

[link]

2017. jún. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!