Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van közöttetek olyan, aminél...

Van közöttetek olyan, aminél gluténérzékenységet állapított meg az orvos, és semmilyen tünete nem volt csak haspuffadás?

Figyelt kérdés

2017. jún. 9. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Téged erre diagnosztizáltak, vagy haspuffadásod van, és arra gondolsz, hogy esetleg gluténérzékeny vagy?
2017. jún. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem!
2017. jún. 11. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert ilyen "öndiagnosztizálósnak" hatott a kérdés, ne haragudj.


Elképzelhető, hogy nem jár más kifejezett tünetekkel a gluténérzékenység csak puffadással, de általában hasmenés, fogyás, esetleg székrekedés társul hozzá, és ezek alapján a tünetek alapján nem ez az első amire az orvosok gondolnak, főleg idősebb korban.


Ezért ha valakinek ezt állapították meg csak a haspuffadás alapján, valószínűleg egy sor más vizsgálaton átesett, pl.: laktóz-intolerancia teszten... stb.

2017. jún. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én előszőr puffadtam és fájt a hasam.. Elmentünk dokihoz, megszúrkálta az ujjamat, de nem mutatott ki semmit a gépezet. Aztán nekem igazából a kineziológusom mondta, hogy ne egyek glutént és cukrot fél évig. Ez volt februárban, azóta nem eszem egyiket se és jól vagyok. Ja és, ha valaki meg lenne rettenve attól, hogy talán nem lehet akkor olyan kajákat enni, amiket igazán szeret, akkor megnyugtatom, hogy de lehet! Manapság egyre több olyan dolgot gyártanak, ami akár csak egy por vagy előkészített alapanyag, ami be van keverve, de gluténmentes(lásd:macarone).

Szóval az a lényeg, hogy nagyon sok olyat hallottam, hogy az első glutén teszt nem mutatja ki a gluténérzékenységet.

Szerintem próbáld ki, hogy nem eszel egy ideig glutént és, ha jobban/jól vagy tőle akkor folytasd. De alapvetően a búzaliszt puffaszt, akár gluténérzékeny az ember, akár nem.

16L

2017. jún. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ekcéma szerű kiütés,hasmenés,hànyás stb..
2017. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!