Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a pajzsmirigyen van egy...

Ha a pajzsmirigyen van egy göb, ami eddig cystosus képlet volt, de most echoszegény szolíd göb lett, amin belül echoszegény reflexiók vannak, mekkora aggodalomra ad okot?

Figyelt kérdés
Csak 7mm-es, másfél hónap múlva látja doki. TSH, T4, T3, ATPO tökéletes.

#pajzsmirigy #göb #echoszegéns
2017. jún. 10. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
ne aggódj előre majd a doki megmondja, nekem 20-án derül ki mit találtak. Szakmai véleményt nem tudok mondani csak azt, hogy ne félj :) gyógyulj meg
2017. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A pm göbök kb 4 százalèka rosszindulatú, tehát annyira nem jellemző, de ha az is, annak a java rèsze nagyon jól gyógyítható.A mèret is lehet árulkodó.

A 7 mm egèsz kicsi (az enyèm 1,7 cm), általában a nagyobbak, 3 cm felettiek gyanúsabbak.

Egyèbkènt nagyon sokaknak van pm göbje, ismerősök közül 4 embernek, így az utóbbi időben meg, hogy èrintett lettem, találkoztam mèg legalább 10 emberrel, akinek szintèn van/volt.

Ès mind nők. :) Ez mèg fontos, hogy a nők körèben sokkal gyakoribb. Bár ez gondolom nem vigasztal.

2017. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Másfèl hónap múlva mèsz endokrinológushoz?

Amúgy eszembe jutott mèg valami. Engem azért küldött az endo biopsziás mintavètelre a göbömmel, mert azt mondta, hogy alapvető szabály, hogy minden 1,5 cm feletti göböt szúrnak, biztos ami biztos alapon. Az enyèm 2 mm-el nagyobb, ezèrt nekem mennem kellet, de 7 mm-re lehet azt fogja mondani, hogy nem kell vele tenni semmit, fèl èvente kontroll UH.

2017. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudom, nem az a baj, hogy ott van az a kos göb, hanem, hogy megváltozott a szerkezete..

1x cystosus aztan solid.

Vagy csak félrenézte másodszorra az uh-s doki?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2017. jún. 11. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szoktak benèzni az uh-n dolgokat, ha azt írta szolíd, akkor az.

Szerintem nem kizárt, hogy folyadèkkal telt göbből valami más fejlődjön, de hogy mi, amiatt nem kell aggódnod.

2017. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta kiderült? Mi lett a göbbel?
2023. jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!