Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki 2es típusú cukorbete...

Ha valaki 2es típusú cukorbeteg és ennek ellenére nem diétázik (sok nagyon zsíros dolgot, édességeket eszik és cukros üdítőitalokat iszik) és egyáltalán nem mozog annak hosszú távon milyen következményei lesznek?

Figyelt kérdés

2017. jún. 13. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Hosszú távon mindenki meghal.
2017. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább érdemes rövidtávú következményekről beszélni. De ez is egyénfüggő. Pusztulnak a sejtek, hajszálerek,...

Megvakul, elbutul, tönkre mennek a vesék,... És az emberke is.

2017. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban lesznek rövidtávon jelentkező gondok:

gyakori vizelés, fokozott szomjúság, szájszáradás, homályos látás,fáradtság, émelygés, izzadás, a lehelet acetonszagú lesz.


Emellett gyorsan jönnek így a szövődmények: látásromlás, fogak és az íny tönkremennek, érszűkület, idegkárosodás pl zsibbadások, tompulások, veseelégtelenség.

Társbetegségek: magas vérnyomás, koszorúérbetegségek, bőrbetegségek, szájbetegségek, zöld és szürke hályog, csontritkulás.

2017. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár év és jönnek a szörnyűbbnél szörnyűbb szövődmények.

Cukorbetegséget félvállról venni annyi mint egy elszánt öngyilkosnak lenni.

Viszont itt először megvakul az ember, majd a lassan feketedő lábát ledarabolják és a vese dialízisre kerül, miután a vese reit is elzárta a lassan minden érben lerakódó és a keringét rontó koleszterin. Később az agyi erek beszűkülése és elzáródása miatt lebénul és szívinfarktust kap, mielőtt meghalna.


Kettes típusú cukorbeteg vagyon én is. kb 2006-ban kezdődött a cukorbetegségem egy munkahelyet veszélyezető majd elvesztését okozó helyzet után. Ezt 2008-ban diagnosztizálták. Addig faltam a cukrokat, sőt mást nem is ettem csak csokoládét és cukrosat.


Amikor rájöttek akkor elkezdtem szigorúan és kétségbe esetten diétázni, de már előtte kezdődött a lábamban érzéketlenséget okozó neuropátiával és a szemben is kezdett kialakulni az ödéma és már foltok kezdtek kiesni sötétedni a látótérben, de ez a szememben csak 2010 után kezdődött, pedig nagyon is diétáztam. A bal szemem már nem tudtam annyira kinyitni mint a jobbat mert valami agyi vérkeringési zavar, a sztrók előjele is elkezdődött már.


Ha nem jövök rá a megoldásra mára már vak lennék, de lehet, hogy lebénultam volna de akát szívinfarktusom is lehetne.


Az az igazság, hogy nem mertem szedni a koleszterin csökkentő sztatint, sok helyen nagyon szidják, micsoda veszélyes dolog az, különben is egy természetgyógyász, Béky László is elmondta, hogy "az csak azért van, hogy a gyógyszergyárak megéljenek belőle." Hát a kutya nagy fütyijét neki!!!

Rengeteg súlyos és komoly mellékhatást írnak a leírásában is róla., de azt mondtam még azt kipróbálom mielőtt teljesen bele pusztulok a cukorbetegség szövődményeibe anélkül.


Elkezdtem szedni először a napi 1X 40 mg-os adagját és láss csodát, elkezdett javulni a szemem. Akkor kértem az orvostól, hogy dupla adagot írjon fel nekem. Azóta, már kettő és fél éve azt így szedem és teljesen elmúlt a szemfenéki ödéma, elmúlt a láb érzéketlensége, intim probléma sincs. teljesen elmúlt minden szövődménye a cukorbetegégnek a napi 1X 80mg Atorva-sztatintól!


Mellette diétázok és szedek megtfogamma v. megformin v, hasonló hatóanyagó cukor gyógyszert.


Nem használok az ételek elkészítéséhez hagyományos zsírokat és olajokat, csak a kókuszolajat.


Napi két alkalommal veszek be kanalas omega3 halolajat és napi két kapszula Super-CLA kapszulát is szedem. Viszont már tünetektől mentesen élek jó életminőségen és kerékpározok a hegyek között! Egyébként az is hozzá járuhatott a tünetek eltűnéséhez.


A lehető klegfontosabb a diétán túl a koleszterin csökkentő szatin, mert az megakadályozza, hogy a folymatosan magas vércukorból a máj koleszterint, liporoteint hozzon létre, ami lerakódik mindenhol az erek falára is és addig szűkül mindenhol a keringési renszer amíg meg nem fojtja önmagát.

2017. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!