Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha papucson keresztül közterül...

Ha papucson keresztül közterületen megszúr egy használt tű - fecskendő -, beleáll a talpamba, elkaphatok Hepatitist, vagy HIV vírust?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom levegőn a HIV vírus hamar elpusztul. A Hepatitis nem tudom meddig él.

2017. jún. 15. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Igen, bármit elkaphatsz, Tífuszt, mumpszot, influenzát, maláriát. Hogy csak az egyszerűbbeket említsem.
2017. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem komolyabb, hozzáértőbb válasz is jön.
2017. jún. 15. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem orvoshoz mész?
2017. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Minimum egy hónap míg a HIV vírus kimutatható a vérből. Gondolom a többi fertőző betegség se látható két nap alatt.
2017. jún. 15. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt, hogy ha az itteni válaszolók nem annyira hozzáértőek neked, akkor talán egy orvos komolyabb választ is tud adni :)
2017. jún. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
HIV-et nem, mivel az csak nagyon rövid ideig marad életképes a környezetben, még senki nem kapta így el a HIV vírust. Hepatitis-re némileg nagyobb az esély, az 63 napig marad fertőzőképes a környezetben, de ilyen esetben ez is elenyészően kis valószínüségű.
2017. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ utolsó!
2017. jún. 23. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!