Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inhalátor pajzsmirigy túlműköd...

Inhalátor pajzsmirigy túlműködésre?

Figyelt kérdés
Kb. 2 és fél éve derült ki, hogy pajzsmirigy túlműködésem van, mindenféle tünet nélkül. Több féle problémája is van a szívemnek, aztán sorozatos rosszullétek után a kardiológusom gyanakodni kezdett, hogy lehet, pajzsmirigy probléma áll fenn. Ez beigazolódott. Több mint másfél évig szedtem Metothyrin nevű gyógyszert, ami beállította a pajzsmirigyemet. Fél évvel később (most március közepén) megint nagyfokú eltérést vett észre az orvos a referenciaértékekhez képest. Újból gyógyszert kell szednem, viszont légszomjjal küszködöm. Pici megterheléstől is, futni is alig tudok. Ilyen esetben inhalátor használata segítene?
2017. jún. 18. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A metothyrin csak a tüneteket kezeli. Nekem 5 évig kellett szednem, csak a vérképem javult, a közérzetem nem. Akkor elhagytam a gyógyszert, szelént tablettát szedtem naponta d-vitamin cseppel és egy csésze közönséges galajteával. Azóta a vérképem tökéletes, nem ingadozik, és nem fulladok, nem kalapál a szívem.
2017. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából annyira nem látom az értelmét a gyógyszer szedésének, hogy nem szedem, viszont a légszomj fennáll így is, most már egyre nagyobb mértékben.
2017. jún. 18. 18:57
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is volt, alig bírtam kikelni az ágyból, mert kifulladtam. 16 éves voltam 49 kiló...
2017. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, 50 és fél kg. Ma sétálás közben (lejtőn lefelé) a párom meg is kérdezte, nincs-e asztmám, mivel kapkodom a levegőt, lihegek. A lépcsőzést szintén egyre nehezebben viselem. Meg úgy bármi mást is. Szerdán megyek orvoshoz.
2017. jún. 18. 19:14
 5/15 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, hogy szedj szelént tényleg. A Pharma Nord tablettái engem nagyon hamar helyrehoztak. Mellette közönséges galajteát igyál. Érezni fogod a hatását! A Metothyrin kezdetnek jó löket, de a galaj tea az okot kezeli.
2017. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot! Hátha tényleg fog nekem is segíteni.
2017. jún. 18. 19:18
 7/15 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy fog, mert utólag ajánlotta az endokrinológusom...amikor már rendbejöttem...szóval ez nem egy humbug.
2017. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A párom anyukája gyógynövényboltban dolgozik, beszéltem vele, ő is a galaj teát ajánlotta, illetve holnap megnézi, azon kívül mi lehet még hatásos. Nagyon szépen köszönöm, tényleg!
2017. jún. 18. 21:40
 9/15 anonim ***** válasza:
Hurrá nagyon örülök!😀
2017. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És mennyi idő után érezted a változást?
2017. jún. 18. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!