Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak ha az apám...

Mit csináljak ha az apám sokat iszik?

Figyelt kérdés

Apám már kb.10 éve iszik. Napi 10-15 sör. Sosem tudtunk rá hatni hogy letegye vagy legalább vegyen vissza a mennyiségből. Minden nap délelőtt is és estére is részeg lett. 2 éve elvesztette a munkahelyét az alkohol miatt. Többször volt korházban is. De visszaszokott az alkoholra. Pár hónapja elvitte a mentő mert rosszullett itthon. Több hétig kórházban volt. Az orvosok azt mondták hogy nem biztos hogy megmarad. De használtak a gyógyszerek az injekciók és a sok sok segítség és ápolás amit kapott. Türelmesek voltak vele és mindenki remélte hogy tovább élhet. Jobban lett és kijöhetett a korházból. Megfogadta hogy többet 1 kortyot sem fog inni mert nem akarja ezt átélni még1x. És hogy tudja hogy nagyon sokat ivott. Ismét rendesen evett, vizet és üdítőt ivott, gyógytornázott később pedig már az utcára is kiment sétálni. Utána már a biciklire is felült hogy erősítse magát. Mindenki nagyon büszke volt rá hogy ilyen akarata van. Csakhogy hazajövetelére rá 3 hónapra megint megtaláltuk a dugi söröket. Akkor elkezdett veszekedni hogy ő igenis meg fogja inni a napi 2 sört. Ebből napi 4 majd napi 12 lett. Mi nem hozzuk neki haza a sört és ezért fel is van háborodva. De akármennyire veszekszik mi nem fogjuk megvenni neki. Mondogatjuk neki hogy ha nem teszi le akkor nem fog sokáig élni. De őt nem érdekli és azt hajtogatja hogy ő nem beteg és nem fog korházba kerülni. Tönkreteszi a gyönyörű családját. Mi mondjuk is neki hogy tönkretesz minket de nem fogja fel, nem ismeri be és iszik tovább. Mindenkivel veszekszik és kiabál. Nem akar leszokni róla. De nem akarom elveszíteni az apámat. Mi tévők legyünk? Mi tudunk tenni valamit?


Sajnálom hogy ilyen hosszú lett és előre köszönöm azoknak akik válaszolnak a kérdésemre.



2017. jún. 23. 13:14
 1/4 Sulek Péter ***** válasza:
esetleg pszichiáter vagy valami szakembert lehetne megkérdezni elvonó, bocsi ha hülyeséget írok én biztos szakemberhez fordulnék
2017. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egyet értek. Ez már nagyon súlyos függőség. Pedig általában akivel ilyen eset megtörténik, hogy a függősége miatt kerül kórházba, azok nem nyúlnak többet hozzá. De az, apud megint iszik, és nem érdekli a következményei, illetve az, hogy a körülötte lévőket is tönkreteszi, ez már komoly pszichologiai problémákra utal. Szerintem is keressetek fel egy szakembert, valószínűleg komoly "harc" lesz apukáddal ezzel kapcsolatban, ahogy írtad, hogy már mindenkivel kiabál, nem érdekli semmi csak az alkohol. Nem fog egykönnyen belemenni, csak mondjátok neki, hogy adjon egy esélyt neki és nektek is. Sajnálom, hogy így alakult, remélem minden rendben lesz.
2017. jún. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Itt nem segít semmilyen szakember. Az alkoholizmus betegség. olyan betegség, amiből a beteg nem akar kigyógyulni. Vágyik rá, hogy meggyógyítsák őt, de ő maga nem tud már hatékonyan, minden erejét latba vetve harcolni. Nem cselekvésnek, hanem történésnek akar csak a részese lenni, ahol őneki nincs dolga, nincs felelőssége. Amíg fel nem ismeri, hogy csakis rajta múlik, nincs az a szakember, aki meggyógyítsa őt. Főleg, hogy lehetetlen meggyógyulni. Én magam 25 éve vagyok absztinens, és száraz alkoholista. Nem iszom, de attól még nagyon is tisztában vagyok az állapotommal, a betegségemmel.
2017. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Pontosan itt szakember nem tud segíteni. Max elvonó vagy ilyesmi .

Sajnos ebben az a rossz,hogy ha egyszer az alkoholra valaki rászokik az nagyon nehezen tud lejönni róla.

Az én családomban is van ilyen eset.

2017. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!