Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy-alulműködés...

Pajzsmirigy-alulműködés mennyi idő alatt áll helyre?

Figyelt kérdés
Voltam vérvételen a szemem alatti sötét karikák miatt. Kiderült az oka, mégpedig a pajzsmirigy-alulműködés. Megfelelő jódbevitel mellett várhatóan mikorra áll helyre ez a probléma?
2017. jún. 23. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos Kérdező, véglegesen soha. A mixödéma egyik jellegzetessége, hogy nem gyógyítható, életed végéig gyógyszert kell szedned (pajzsmirigy-hormontablettát). A kúrától számított 1 héten belül eltűnnek a tünetek, viszont ha nem kajálod rendszeresen a hormont, ugyanúgy vissza is jönnek.
2017. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a jódhiány miatt van akkor aránylag hamar helyreállhat a működés: jódozott só, tengeri halak, kevesebb káposztafélék fogyasztása... stb.


Azonban más oka is lehet, pl.: autoimmun betegségek, amikor nem elég a jódbevitel, hanem hormonpótlásra van szükség, ahogy az előző hozzászóló írta.


Az orvosod tud segíteni ebben.

2017. jún. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ!
2017. jún. 24. 11:07
 4/4 anonim válasza:
Volt valakinek olyan tapasztalata, hogy nyomta a fehérjeturmixot, és a pajzsmirigy alulműködött? Nekem ez volt. 2 hónapja elhagytam és most simán beállt a jó értékre. Tapasztalat valakinek ebben a témában?
2017. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!