Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Leégés után, vízholyagos a...

Leégés után, vízholyagos a bőröm. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egész pontosan, kb. egy hete teljesen vörösre égtem. azóta ugy eltelt egy hét, valamit gyógyult, de még mindig vörös, és "húzódik". Eddig nem volt rajta vízholyag és nem is hámlot, de ma elmentem edzeni. Erősen izzatam edzés közben, és mikor bementem az öltözőbe az egész testem, ilyen aprocska vízholyagok jelentek meg. Kicsit megnyomtam őket, akkor kifakadtak és verejték folyt ki belőlük. Majd el kezdtem vakarni a bőrömet és jött le az elhalt hámréteg. Gondolom a vizhólyagok azért keletkeztek mert a felső elhalt hám, visszatartotta az izzatságot ilyen kis buborékok formájában. A kérdésem az, hogy ez lehet a probléma hogy nem hámlot le rendes a bőr réteg vagy valami más lehet a háttérben? Eltelt azóta egy hét miután leégtem de még helyenként mindig fáj, és vörös a bőröm. Nem túl lassú a regenerálodás? Illetve az elhalt hámréteget vakarjam, vagy hagyjam hoy magától lejőjön?

2017. jún. 24. 01:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem a háziorvoshoz fordulsz ilyennel?
2017. jún. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Doki

Ez nagyon masszív égés

2017. jún. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szamo77db ***** válasza:
Igen! Jó lenne, ha minél előbb látná orvos!
2017. jún. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A leégés után otthon (amíg nem késő) le kellet volna kenni tejföllel, baba olajjal vagy egyszerűen naptejjel. Most már késő. Másodfokú égési sérülésed van. Menj el dokihoz, ő majd ha akar, ad egy beutalót. Én egyébként ezekben a napolajakban se nagyon bízok, jó véd valamennyire, de egy 90 és mondjuk 75 faktor szám között nincs sok különbség. Én 15-30 percnél tovább nem ajánlom a napon tartózkodást. De te tudod.
2017. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 válaszoló vagyon


Ahogy a 2. is mondta, ez nagyon masszív égés. Minnél hamarabb látja orvos, annál jobb. Legfeljebb fel ír valami kenőcsöt vagy elküld valahová. A hólyagokat inkább ne nyomkodd mert vérhólyag lesz a vége.

2017. jún. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 nem kenünk égésre ilyen szarokat, égéddel orvoshoz megyünk, enyhe égésre neg patikában ceszünk erre való sprayt
2017. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen, nem nagy ügy. El fog múlni.

A hólyagokat ne vakarászd, mert állítólag elfertőződhet. Nekem se azonnal jöttek ki a hólyagok, csak több nap után.

2017. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!