Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vizelettenyésztés során...

Vizelettenyésztés során sarjadzó candida glabratat találtak, most nagyon megijedtem, el fog ez múlni?

Figyelt kérdés

Csíraszám: 10'3

Soha az életembe nem volt semmilyen gombás betegségem. Ebben az évben többszőr volt visszatérő húgyuti fertőzésem, amire egyszer a nőgyógyásztól utána a háziorvostól kaptam antibiotikumokat. Összesen a pár hónap alatt 4 különbözőt szedtem. Mire tenyésztésre küldtem vizeletet és ez lett az eredmény. Én azt gondoltam az orvos is hogy baci lesz benne de akkor ezek szerint azt már sikerült kiírtani.

A gomba valószínű az antibiotikumoktól lett?

Vagy a gomba okozhat húgyuti fertőzést?

Kaptam rá Nystatin tablettát, ami a belekben hat gombaellenes.

Vizeletbe akkor hogy kerülhetett, ha elötte alaposan megmosakodtam?

Panaszaim: hasfájás, néha híg széklet, néha normális, bélmozgás is intenzív. Volt hogy gyomrom is fájt. Ezeket a gomba okozza?

Szedtem pedig Linex fortét, illetve oda lent is használok hüvely flóra helyreállítot. Vitagyn C-t.

Hüvelyembe semmi viszketés, egő érzés, pirosság, folyás nincs ami gombára utalna. Lehet tünet mentes is? Párom is hordozhassa a gombát? Óvszer megvéd?

Nagyon beparáztam.

24/N


2017. jún. 27. 11:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!