Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Épp ma volt egy hete hogy...

Épp ma volt egy hete hogy tüszős mandulagyulladásom, lehetséges hogy mindössze egy kehely jégkrém okozza? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval lecsengett egy tüszős antibiotikumos hét,a mandulán elég nagy és heges alapjáraton is,mondhatni kivételre váró,mivel más tényező nem játszhatott bele(immunerősítőt szedek,higénikusan élek,nem bolt fertőzött a közelembe)Lehet séges hogy egy kehely jégrém okozta?

2017. jún. 29. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
És ha igen, akkor mi van?
2017. jún. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamo77db ***** válasza:
Előfordulhat. Gyakran gyullad be a mandulád? Mert akkor tényleg jobb, ha kiveszik. Nekem felnőtt korban vették ki, mert már hullott a hajam, fájtak az ízületeim és esélyes volt, hogy előbb-utóbb rámegy a szívemre. Az egész gyerekkoromat végigkínlódtam vele, különösen a telek voltak nehezek. Nyáron is csak 50 filléres, max 1 forintos fagyit ehettem, azt is ritkán. (Igen, akkor még lehetett ennyi pénzért fagyit venni.) Gondold át, beszéld meg a szüleiddel, orvosoddal és döntsétek el.
2017. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Érzékeny,kb 2-3x gyullad be évente,a doki aztmondta akkor kell kienni ha minden hónapba legalább egyszer begyulladna,de eléggé heges,viszont aztmondta a doki hogy egyelőre maradjon,inkább mint hogy a tüdőm legyen fenyegetett.Amúgy meg nem vagyok oda a fagyiért,se a jégkrémért,a mandulám csak télen szokott begyulladni,és kicsit furcsáltam hogy egy kis jégkrémtől begyulladt(kedves első ezért)

A második válaszolónak köszönöm a válaszát!

2017. jún. 29. 14:56
 4/7 szamo77db ***** válasza:
Nagyon szívesen! Örülök, ha segíthetek! Egyébként maga a műtét nem volt szörnyű egyáltalán, nem sajnálták tőlem a Lidocaint. Előbb sprayvel befújták a torkom, utána jöttek az injekciók, de azokból már semmit sem éreztem, hiszen a spray érzéstelenítette a torkomat. Semmit nem éreztem az egészből, pedig nem altattak el. Az arcomat sem takarták el. Ezeket azért írtam le, hogy adott esetben ne félj vállalni a műtétet. Egyáltalán nem olyan szörnyű, mint ahogy egyesek írják. Természetesen én is nagyon féltem, de kellemesen csalódtam. Azt viszont tudjad, hogy mikor elmúlik a Lidocain hatása, a műtéti terület nagyon fáj. Nekem műtét közben a nagyon vérző részeket elégették, persze, abból sem éreztem semmit. Így aztán nem volt utóvérzés, oda volt készítve az éjjeli szekrényemre a vesetál és egy csomó papírvatta, de nem volt rájuk szükség. Bátorság! És jobbulást neked!
2017. jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia, eleve ha tüszös mandulad volt, minden esetben 10 nap!!! a kezelesi idő..és nem 7!!!
2017. jún. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Antibiotikumtól durván 4 nap alatt lehúzódott,és 3 napig lábadoztam,ez kb olyan mint a HIV,valaki 15 évig bírja,valaki meghal 2 év után,immunrendszer függvénye,hülyeséget írtál.
2017. jún. 30. 19:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem irt hulyesefet. A badarsag az, amit te irsz, mert ax, hogy mennyi ido alatt erzed az antibiotikum hatasat, egy dolog, de SOHA nem ettol tesszuk fuggove a szedes idotartamat.

Kivalo antibiotikum=rezisztens bakteriumokat lehet eloallitani azzal, ha ido elott abbahagyod.

(Ez azokra is ervenyes, akik sokszoros, sokfele, de nem 10-14 napig tarto kuraval kezelnek, hanem 7 napossal. Tuszos mandulagyulladasban, kozepfulgyulladasban MINDIG 10=14 nap a kezeles. Azaz ennyi kellene, hogy legyen....)

2017. okt. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!