Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fontos! Streptococcus baktériu...

Fontos! Streptococcus baktériumot diagnosztizáltak nálam. Kutya, macska közelében, és vontaton voltam, milyiktől a legsanszosabb hogy elkaptam?

Figyelt kérdés
Vidéken voltam rokonnál,ahova nagyon ritkán járok,egy hétig kutya/macska közelbe voltam,ill szinte soha nem vonatozok,de most vonatoztam,szerintetek a 3 lehetséges opció közül,melyik a legvalószínűbb a vírus elkapására?

2017. jún. 30. 12:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Boci az esetleges helyesírási hibákért...
2017. jún. 30. 12:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt leginkàbb tömegközlekedésen szedheted össze. Olyan helyeken ahol sok ember fordul meg, sokan megfogják a kilincset, kapaszkodókat.
2017. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bárhol elkaphattad, és ki tudja hogy éppen mikor.

Sokszor a terhes nőknél is csak akkor derül ki hogy fertőzöttek, amikor terhesgondozás alatt hüvelyváladékot tenyésztenek.

Ha időben nincs kezelve, akár a baba is elkaphatja.

Ez a vírus nagyon sokféle betegségért felelős, nem csak 1 alfaja van.

2017. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor én is elkaptam, a dokinak az volt az első kérdése, hogy voltam-e kutya vagy macska közelében? Nem voltam, szóval valószínű, hogy emberek között kaphattam el. De ezek szerint az állatoktól is el lehet kapni.
2017. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Streptococcus baktérium, nem vírus. Az emberi bélflóra normál tagja, vagyis már eleve volt benned is. Hogy mitől vált patogénné (tüneteket okozóvá), vagy hogy esetleg összeszedhettél-e egy másik törzset, már azt sem lehet megmondani, vidék, kutya, macska, vonat, bármi lehet az eredeti forrás, Pesten a metrón ugyanúgy összeszedhetted volna, vagy a legpuccosabb üdülőhelyen. (Én egyszer egy kastélyszállóban nyaltam be egy vírust, pedig elég tip-top volt.)
2017. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, igen baktérium és nem vírus...
2017. jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A G csoportot kaptam el,ami mint kiderült speciálisan állatoktól lehet elkapni,köszi a válaszokat!
2017. jún. 30. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!