Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szegycsont alatti fájás vagy...

Szegycsont alatti fájás vagy gyomorszáj fájás mitöl lehet?

Figyelt kérdés
Minden reggel nagyon fáj a szegycsontom alatt a gyomorszájam fele ,ott ahol a szegycsont véget ér ott fáj valahol belül . Minden reggel napközbe pedig egyszer fáj egyszer nem. Elmentem orvoshoz kaptam gyógyszert 2 hétig kell szedni Pantoprazool 1 A pharma a neve . Azt szeretném kérdezni hogy volt e már valakinek ilyen . Mert ha nem mulik el ettol a gyoszertől akkor vissza kell menni és gyomortükrözést kell csinálni . Csak nemtudom ha nem mulik el akkor mi lehet a bajom ? gondoltam reflux,gyomorsav (de a gyomorsavat nem érzem a torkomban) , vagy nemtudom ha valaki tud egy kicsit is segiteni irjon köszönöm

2017. júl. 8. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Refluxra kaptad ezt a gyógyszert és tünetek alapján is valószínű, hogy éjszakai refluxod van.


Gondolom mondta az orvosod, de néhány tanács még:


- kerüld el a szénsavas, savas, koffeintartalmú (tea, kávé, csokoládé), zsíros, fűszeres vagy forró italokat, ételeket


- Többször egyél keveset és jól rágd meg az ételt


- Kerüld el a nagyon szoros ruházatot, mert az többletnyomást jelent a rekeszizomra, ami a gyomorszájat zárja


- Ha van egy kis pluszsúly rajtad has környéken, akkor annak a leadása is javíthatja a gyomorszáj záródásást


- Lefekevés előtt három órával már ne egyél és egy órával már ne igyál. Felejtsd el az üdítőket, egyelőre csak szénsavmentes vizet igyál, amíg nem javul a dolog.


- Kevesebb stressz, ha van ilyen tényező az életedben


Ha nem múlik el ennyi idő alatt, akkor is lehet reflux. Lazíts és javulni fog a gyógyszerrel.

2017. júl. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , Megfogadom a tanácsokat .
2017. júl. 8. 23:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Olyan ételt amit ehetek tudnátok ajánlani ? .
2017. júl. 9. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!