Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez aranyér vagy végbélrepedés...

Ez aranyér vagy végbélrepedés lehet inkább?

Figyelt kérdés
Már lassan 3 éve visszatérő probléma, tudom ennyi idő alatt orvoshoz is mehettem volna, de hihetetlenül gátlásos vagyok és nem bírtam rávenni magam... Először szúró fájdalmat éreztem minden egyes székelés után, eszméletlenül fájt, vettem rá krémet, kúpot, de nem igazán használtak. Néha magától elmúlt, majd pár hét múlva visszatért. Kb. 1 évig tünetmentes voltam, pár hete kezdődött ismét. A szúró fájdalom helyett most inkább olyan, mintha egy seb lenne ami lüktet és rettenetesen fáj, székelésnél olyan, mintha egy seb szakadna fel. Néha ordítani tudnék annyira fáj. Élénkpiros vérzéssel jár. Utána még kb. 8-10 órán át érzem a fájdalmat, aztán a következő székelésig megszűnik. Már rettegek wcre menni. Ha elmúlik, akkor rendszerint csak olyankor jön vissza, amikor székrekedésem van. Igyekszem sok rostosat enni, de néha ez is kevés. Szerintetek ez mi lehet? Esetleg tudtok ajánlani valami készítményt rá? Még most utoljára megpróbálom kikezelni magam, ha nem megy orvoshoz fordulok. A válaszokat előre is köszönöm!
2017. júl. 10. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne várj vele többet, így is sokáig húztad. Ez sokkal komolyabb betegség előjele is lehet, amint van időpont, menj dokihoz!
2017. júl. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy mi, ha fáj.

[link]

2017. júl. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia! Ugyanezzel kuzdok,de en csak 2 honapja. Mikor elmegyek wcre,iszonyuan faj,a csaladom elott nem is merek mert orditozok kozbe ugy faj. Nekem is szokott verezni,elmondtam anyukamnak es o mondta hogy menjunk el vele orvoshoz. Van hogy egy hetig nem merek elmenni wcre,multkor kisdolgozni se tudtam annyira fajt. Szerintem te is menj el orvoshoz,hidd el sokkal jobb lenne ujra fajdalom nelkul wcre menni:) ha szeretned,beszamolok mi volt az orvosnal,es hogy mit mondtak nekem mi valik be hogy ne fajjon ennyire! Kitartas
2017. júl. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ezzel küzdöttem én is, 4 éve már, eléggé stresszes ember vagyok és azt mondják amiatt is kialakulhat, 1,5 évig húztam az orvost, végül elmentem és azt mondta max valami hajszálrepedés, de nem akartam elhinni hogy az vérzik ennyire. Nem mindegy miket vettél rá, vannak készítmények amik az erek ellenállását igyekeznek megerősíteni, ebből a legerősebb (és egyben legdrágább) a detralex, nekem is azt írt fel a doki, helyre is jöttem vagy 2 hónapra aztán ismét jöttek a tünetek. Én elég sokszor adtam ki pénzt még erre a gyógyszerre, aztán már nem is igazán hatott, de a wc-től való félelmem csak plusz egy stresszforrás lett. A végbélrepedés meg problémás lehet mert amint begyógyulna már ismét mész a wc-re. A lényeg, hogy kb 3 hónapja váltottam életmódot, mikor is olyan állásom lett ahol nem csak egész nap ülök, emellett elkezdtem jógázni/relaxálni, meg kipróbáltam a körömvirág kenőcsöt (a naturland márkától). Azóta semmi bajom. Nem gondoltam volna hogy 6ezer forintos készítménnyel szemben majd pont egy ilyen kis párszáz forintos krém fog hatásos lenni, no meg ez a kis életmódváltás, de ajánlom hogy próbáld ki ezt a készítményt, mellette minden második nap egy kis séta, meg relaxáció (és ha már relaxálsz, akkor próbáld jól is csinálni, azaz tényleg engedd el magad és a problémáid, alkalmazz hasi légzést és próbáld elhitetni magaddal hogy egészséges vagy). Mielőbbi gyógyulást!
2017. aug. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta szerencsére ismét elmúlt a dolog, nekem is sokat segített, hogy gyakrabban járok el sétálni, futni. Leírom, hátha valakin még segít: reparon kup + körömvirág kenőcs + rosttabletta (rossmannban vettem)
2017. aug. 14. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!