Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnám a mandula...

Hogyan tudnám a mandula gyulladásomat csillapítani?

Figyelt kérdés

Már mindenképpen ki kell venni a mandulámat, még a labor eredmény nem jött vissza, hogy mi okozza, de olyan régóta és tartosan van (plusz már sokszor volt antibiotikus ketelésem), hogy a műtétet nem lehet elkerülni.


Nem akarom varátslatosan meggyógyítani magamat, mindenkeppen ki akarom szedetni, de legközelebb csak novemben végén vagy decembenben tudnám megműtetni és már most is rengeteg problémát okoz.


Mivel tudnám csillapítani a fájdalmat, gyulladást és meggyógyítani magamat egy normális szintre erre a pár hónapra?

Tudnátok technikákat írni?

Milyen élet mód változást kéne csinálnom?

(Lehet enyhe refluxom is van)



Mennyire sürgős gyorsan megműtetni? A fájdalom elég kellemetlen és sok dologban korlátoz, de lehet bármi tartós baj ha megvárom ezt a pár honapot?


Sajnos semmi képpen sem tudom előtte megműtetni...



2017. júl. 21. 14:05
 1/5 A kérdező kommentje:

Elvileg már gennyes, hám réteg alakult ki körülötte, kicsit lyukacsos és persze nagy, de nem annyira nagy hogy a nyelést akadályozná. Lázas nem vagyok, de állandó fájdalmat érzek és megnehezíti még a beszélést is.

Szóval nincs valami jó állapotban

2017. júl. 21. 14:08
 2/5 anonim ***** válasza:

Az amtibiotikumos kezelés eltartott legalább 10 napig?

Sok orvos még ma sincs tisztába vele, hogy a streptoccocus okozta gyulladást legalább 10 napig kell kezelni, nem elég a 7 napos kezelés.

Egy torokleoltással könnyedén kitenyészthető lenne a kórokozó és a kezelést az eredménynek megfelelően lehetne folytatni.

A szövődmények miatt( szívizomgyulladás) egyáltalán nem jó ha sokáig jelen van a kórokozó a szervezetben.

Létezik egy készítmény Broncho-vaxom ami liofilizált baktériumok lizátumát tartalmazza.Ez egy immunerősítő készítmény.

Az ára elég húzós, 6000Ft körüli.

2017. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Hát neken volt egy hasonló "korszakom". Mindigis nagyon hajlamos voltam elkapni az ilyet. Még nyár közepén a 40 fokban is fájt a torkom. Volt hogy 1 hónapig folyamatosan itthon voltam és már 3 féle antibiotikummal próbáltal gyógyítani. Hát nekem a roxithromycin ratiopharm nevű gyógyszert írta fel az orvos utoljára és az úgy ahogy véget vetett ennek az állandó gyulladásnak. Utána 500 mg-os supradyn vitamint szedtem minden nap. Az annyit segített, hogy erősítette az immunrendszerem. Már nem kaptam el olyan sokszor (vagy legalábbis nem olyan hamar) a mandulagyulladást. Igyál sok teát mert ilyenkor nagyon fontos a folyadék. És ha lehet egyél citromot. Akár kis cukorral is jó. Nekem mindig csípte a torkom de segített. Esetleg még tudsz venni verbena cukorkát, a hársfavirágos egész tűrhető (én utálom a cukrot szóval ez nagy elismerés :D) most hirtelen ennyi jutott eszembe de ha gondolod írj privátot. És jobbulást :)
2017. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, esetleg van valamilyen otthoni gyógymód ami bevált valakinek? Lehet immunrendeszer erősítő vagy valami ami a fájdalmat csillapítja. Nem meggyógyulni akarok csak kordában tartani erre a 2-3 hónapra...
2017. júl. 21. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok :D hát szerintem a sok folyadék, citrom az használ. De ilyenkor nyáron bármilyen gyümölcsöt megtalálsz, tele vannak vitaminnal az mindenképp jót tesz. Kezdj szedni valami vitamint is szerintem mert erősíti az immunrendszert. Lehet csak bebeszéltem magamnak meg hülyén hangzik de volt hogy fagyit ettem és az úgy jó volt mert hűsítette a torkom. Mondjuk persze attól függ mennyire fáj, gonsolom ez addig oké amíg épp csak kapar egy kicsit. :D
2017. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!