Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Folyamatosan letargikus...

Folyamatosan letargikus hangulatban vagyok és bárminek örülnék csak elmegy a kedvem, hogyan tehetnék a mély depresszió ellen?

Figyelt kérdés
A barátaim, akikkel beszéltem abból 1 személy lemondott rólam, mert mindent sértőn fogtam fel és depresszíven álltam hozzá. Felkelek és nem tudom minek ébredtem fel, aggódok a jövő miatt ileltve amiatt, hogy ha el is érek bármit lesz e értelme. Egyáltalán nem sikerül boldogsághormonokat termelnem, ha valami van, aminek örülnék, azt a másik pillanatban már nem is érzem. Egy fontos személy még kitart mellettem, de hetek óta nincs olyan nap, mikor ne húztam volna le az egészet a rolón. És ez így nagyon rossz, mert képtelen vagyok megélni boldog napokat. Meg akarok halni, de gyáva vagyok megtenni. Mit tegyek?

2017. júl. 26. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Játssz sokat a Tyrian-nal!!! Nekem remekül bevált, pedig én folyamatosan egyedül vagyok. Neked se fog megártani.
2017. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az a baj elmélyülni sem sikerül azokban a dolgokban sem, amikben egykor sikerült, így játékban sem
2017. júl. 26. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem például a természetben való tartózkodás fel szokott vidítani. Ahol emberek vannak ott gyakran érzem a tömegnek a lehangoltságát és átragadhat rám is. Persze nem azt jelenti hogy minden tömeg lehangoló.

Azt tapasztaltam hogy erősíti a lelket például az erdei tanyákon való tartózkodás, vagy olyan épületben amit természet vesz körül. A szülői házam egy ilyesféle és amikor ott eltöltök egy napot, utána nagyon lazán veszem a városi élet gondjait is. És persze gyakran rámjön az az érzés hogy a városból villámgyorsan el akarok költözni valami autonóm tanyára. Akkor jöttem rá hogy a szüleim tudtak valamit amit én fősulin sem tanultam meg, amikor városi lettem. Volt önellátó hobbigazdaságuk és sosem értettem minek az hisz a jó nyugdíjukból mindent készen meg tudtak volna venni. Manapság rájöttem hogy a lelket erősíti a természetes életmód. Az ember a természet része és ha túlságosan mesterséges környezetben élünk azt tapasztaltam hogy hosszú távon az nem tesz jót a léleknek.

2017. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én mondjuk egész nap internetezek, szobában ülök, ahol alig van levegő, emellett ki se mozdulok, csak ha muszáj
2017. júl. 27. 00:18
 5/6 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló egy bölcs ember. Teljes mértékben igazat írt!
2017. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szokásaidon mindenképpen kell változtatnod. Számítógépfüggőséged van. Lehúzod a rolót, hogy ne vakítson a fény, ami meg egy depressziófejlesztő dolog.


Nagyon fontos, hogy lekattanj a gépről, csak meghatározott dologban használd és kifejezetten célirányosan. Pl. adsz napi fél órát magadnak, hogy megnézd az üzeneteidet, és reagálj rájuk, és ennyi. Nincs még félóra, meg namégegykicsit!


Sportolni kell, minél többet a természetben lenni. Célokatkeresni, és elérni, akár látod értelmét, akár nem. A lényeg, hogy sikerélményt szerezz azzal, hogy elérted a célokat, de ha nincsenek, akkor sikerélmény sincs, így az önbecsülésed romokban van.

Tehát legyenek napi célok, meg hosszabbak.

írd le a napi feladatokat, aztán pipa, Hurrá...

Keresd meg a barátaidat, és ne csak nyavalyogj nekik, mert az tényleg elég unalmas, hanem próbálj tenni azért, hogy jól érezzék magukat veled, segíts nekik. Tervezz közös kirándulást velük...

2018. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!