Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kell aggódnom az alábbi...

Kell aggódnom az alábbi vérkép eredmények/eltérések miatt? Háziorvoshoz csak mához egy hétre jutok el.

Figyelt kérdés

MCV: 78,9 fL (referenciaérték:81,0 - 99,0)

MCH: 25,0 pg (ref. érték: 27,0 - 35,0)

Se vas megh.: 8,8 umol/L (ref: 12,5 - 32,2)

Se aszpartat aminotranszferáz megh.: 41 U/L (ref: 0 - 37)

Vérsejtsüllyedés: 10 mm/h (ref: 3 - 8)


Főleg az utolsó előtti aggaszt, mivel állítólag máj, ill szívkárosodásra utalhat.

A többi érték referenciaértéken belül van, de ha szükséges, leírom a többit is.

A háziorvosom enyhe magasvérnyomás miatt kérte a vérvizsgálatot.

31/F



2017. júl. 27. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, egyik sem lenyeges, vas onmagaban nem mervado kell meg transzferin, TVK, ferritin, majfunkcios enzimeknel a Got, got ggt (alat, asat) billitubin egyben van nezve

Szoval ez wnnyibol telkesen normal is verkep

2017. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a feléről azt se tudom micsoda, nem is találom a papíron, inkább felteszem ide, remélem olvasható:

[link]

Másik oldal:

[link]

2017. júl. 27. 09:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs semmi bajod be aggodj. Egyedul a hemoglobin Ami erdekes, bar csaknagyon kicsit alacsony
2017. júl. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van egy mininális vashiányod. A mákenzim eltérés semmi, nekem ehhez képest tök durva volt(azt hittem legalábbis), de a doki semmit se mondott rá, hogy gáz lenne. Nyugi, ez csak egészen minimális eltérés, ennyi belefér sztem a szórásba
2017. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak még egy gyors kérdés. Mit jelent az a +- jel a 'protein' sorban, a második oldalon?

2017. júl. 27. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:
AZT hogy feherje van a vizeletedben, ez akar lehet komoly is, okzhatja gylladas pl prosztatagyulladas de utalhatna vese betegsegre is viszont Jo a k, na es egfr, kreatinin that valoszinuleg valamilyen gyulladas lesz
2017. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A vérvétel előtt 40 órával bekövetkezett napégés is belefér ebbe a 'gyulladás' kategóriába?
2017. júl. 28. 21:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, a vizeletben normal is esetben, a napeges is normal is, nem leher feherje. Bar AZT a plusz minusz jelet nem nagyon tudom ertelmezni, valamelyk nem oda valo, vagy van feherje vagy nincs, amugy ezt tovab 24 oras gyulytott vizelettel lehet vizsgalni
2017. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!