Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek anorexia? 16 éves...

Szerintetek anorexia? 16 éves lány vagyok 158cm magas és 39-40 kilogramm

Figyelt kérdés

2017. júl. 30. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet (kóros) soványság és anorexia is! Az anorexia az nagyrészt fejben dől el, saját magadat sanyargatod az ételtől!
2017. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Csontsovány vagy. Ha rendesen eszel (mármint ÉTELT, nem salátaleveleket meg füvet) akkor valamilyen betegség. Ha nem eszel, akkor meg anorexia.
2017. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az életkorod alapján minimálisan egy 18-as BMI lenne elfogadható, ami a magasságod alapján 45 kg.
2017. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

akkor anorexias vagyok ?

de eszek rendesen es jol erzem mgam csak szeretnek par plusz kilot

2017. júl. 30. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:

"de eszek rendesen es jol erzem mgam csak szeretnek par plusz kilot"

nem, nem vagy anorexiás.

Az anorexia súlyos testképzavar, az anorexiás nem eszik rendesen, nem érzi jól magát, kövérnek érzi magát, hízni biztosan nem szeretne.

Az, hogy te ennyi kiló vagy és hízni szeretnél, de nem megy, sokmindentől lehet. akár kis felszívódási zavar is állhat a háttérben, vagy egyszerű vitaminhiány. Mindenképpen orvoshoz fordulnék a helyedben.


Béres csepp jó lehet egyébként ilyen esetben.

2017. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy anorexiás, ha eszel rendesen.

Vannak emberek, akik nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem képesek hízni, annak ellenére, hogy teljesen egészségesek. Alkalomadtán ha orvosnál jársz, vesd fel neki a kérdést, hogy minden rendben van-e veled (valószínűleg kérni fog egy laborvizsgálatot), hogy megnyugtasd magad.

2017. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már megbocsássatok, de az anorexia egy MENTÁLIS BETEGSÉG, és nem kilókban mérik! Bármilyen testsúlytartományban szenvedhet valaki evészavartól, és ezt így nem lehet rásütni valakire, s eldönteni, hogy igen vagy nem!

Nem is értem az embereket...

Az, hogy "rendszeresen eszek" nem egyenlő azzal, hogy eleget eszel. A minimum ajánlott bevitel 3000+ kalória minden egyes nap. Ennél többre is szükséged lesz, hogy a tested helyrehozza a rengeteg fizikai sérülést, amit okoztál az alulevéssel vagy túledzéssel. Azt kell, hogy mondjam, hogy nincs konkrét súlytartomány, amelyre rá lehet mondani, hogy ideális. Csak a saját tested képes meghatározni az ideális testsúlyát, és az a pontot, amelyen optimálisan működik minden egyes funkció. Ez lehet bmi 19, lehet bmi 26, nem tudjuk, és senki nem fogja neked megmondani. Ha mégis, ne hallgass rá. Bíznod kell a testedben, hogy tudja, hogy mire van szüksége és mindent pontosan úgy csinál (ha elég energiát biztosítasz neki!), ahogy számára optimális.

Mennyit eszel egy nap? Megeszel minimum 2200+ kalóriát? Fejlődő szervezetnek ennél jóval több is kell. Én végigmentem az anorexia úton, és nem a levegőbe beszélek. Ha úgy érzed, valami nem stimmel, fáradt vagy, nem jön meg a menstruációd, nem alszol, gyengének érzed magad, gyanítom, hogy nem eszel eleget. Ha bármilyen módon korlátozod a bevitelt, étrendi szempontból is, rengeteg fizikai sérülést halmozol fel a testedben.

2017. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!