Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet szklerózis multiplex?

Ez lehet szklerózis multiplex?

Figyelt kérdés

Neten keresgéltem válaszokat arra, hogy miért lehet az, hogy oda nem illő helyzetekben kezdek sírni vagy nevetni.

Ezt eddig a szkizotíp rendellenesség diagnózisomra fogtam, mert voltak már pszichotikus epizódjaim, gondoltam ez is valami pszichózishoz köthető dolog. De amit elsőnek kidobott a google az egy videó volt amiben egy pasi sorolja a Sclerosis Multiplex tüneteit, és meglepően sok azokból illett rám. Nem szeretek net alapján diagnosztizálni, és nem is kérem, hogy Ti tegyétek nekem azt, csak annyit kérek, hogy van e bármi esélye, vagy csak bebeszélem magamnak.

-Kimerültség:teljesen igaz, szinte semmi energiám nincs, ha megtehetném naphosszat csak feküdnék.

-Bizsergés: Ebben nem vagyok biztos, Ez nálam csak akkor van ha futok, akkor a mellkasom meg a jobb karom elkezd nagyon bizseregni.

-Görcsös hajlam (Spasms): igaz, majd' napi szinten egy izom valamelyik végtagomban rángatózik pár percig.

-Látási problémák: igaz, napjában többször megesik, hogy a szemem minthogyha kifókuszálna, elhomályosodna de ez egy 3-4 másodpercen belül el is múlik.

-Fájdalom: is-is, Itt felhoznak példának olyat, hogy minthogyha égetne egy testrészed. Nekem a gerincem jobb oldalán van egy 5x5-ös kis pont ahol a bőröm hiper érzékeny, és fáj ha ruha, vagy ember hozzá ér. Háziorvosnak megemlítettem, megvizsgált de semmit se látott.

-Vertigo: Nem mondanám, csak ha hirtelen állok fel akkor minden tiszta fekete lesz, és szédülök. Máskor nem nagyon.

-Depresszió,Szorongás: Más betegségeimből ezek adottak.

-Kognitív zavarok: nagyon igaz, sajnos, van hogy többször vissza kell kérdeznem, hogy mit mondott a másik, mert nem tudom rögtön értelmezni a szavakat. Rövidtávú memóriám káosz. Írásban jól kitudom magam fejezni, de beszéd közben úgy érzem magam mint egy idióta, akinek a szókincse 3 szóból áll össze. Ide lehetne sorolni a random sírást és nevetést is gondolom (?)

-Beszédzavar: Teljesen igaz, nagyon nehezen érthető a beszédem, mert hadarok, nem artikulálok és nagyon egybefolyóan beszélek.

-Hólyagproblémák: Nincsenek

-Egyensúlyzavarok: Nincsenek


Azokhoz szólok, aki tudják milyen betegség ez: Szerintetek menjek el orvoshoz ezzel vagy teljesen felesleges?



2017. aug. 7. 04:02
 1/5 anonim válasza:
12%
Orvos vagyok, és szerintem igen
2017. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia, nekem az a betegségem van és sajna a hólyagprobléma, meg az egyensúlyzavar van az élbolyban. Szóval, ha neked ilyen nincs az mondjuk jó jel.


Persze mindenképp pártolom az orvosi konzultációt. Ahhoz, hogy kizárhassátok a szklerózist, vagy egy MRI, vagy egy lumpbálás a tuti vizsgálat.

2017. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ.

Tegnap olvastam még, hogy a különböző nagyságú pupilla is lehet tünet, előtte már említették meg nekem, de akkor a fényre fogtam. Tegnap meg ma viszont 6 képet is csináltam és tényleg mindig tágabb a bal pupillám.

Azért remélem, hogy ezek egybeesések, mert volt egy MRI-m még Októberben de nem láttak semmit.

2017. aug. 8. 11:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha kisebb terpeszben járok az lehet egyensúlyzavar miatt? Abba kéne hagynom az utána olvasást..
2017. aug. 8. 11:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Látom régi a topic, de hátha olvasod. Mi történt azóta, mi a diagnózis?
2022. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!