Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vékonybéltükrözés tapasztalato...

Vékonybéltükrözés tapasztalatok? Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lisztérzékenység gyanúja miatt megyek erre a vizsgálatra, mivel pozitív lett a transzglutaminázom, viszont a kalciumom és a többi értékem rendben volt, ami ellentmondásos a lisztérzékenységgel (a vasam viszont nagyon alacsony).

Az érdekelne, hogy mi a teendő a vizsgálat előtt, hogy végzik (pl.helyi érzéstelenítés?), mennyire fáj, mennyire kockázatos, illetve volt-e valami panaszotok a vizsgálat után (pl. azt hallottam, hogy elég fajdalmas utána egy ideig a nyelés).

1 hét múlva megyek.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

16/L



2017. aug. 7. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nekem nem volt kellemes, de nem fájt. A nyeléssel nem volt semmi gondom utána, de a gyomrom egész nap rossz volt, mint egy kiadós hányás után. Közben folyton öklendeztem és rángatózott az egész gyomrom, szerintem emiatt voltam vacakul utána, de fájni nem fájt.

2017. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál :)

És végülis mi derült ki? Lisztérzékeny vagy?

2017. aug. 8. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos az vagyok, de nekem már a vérvételre is szinte 100%-ra mondták, hogy ez az. Transzglutamináz meg hasonló antitestek lettek pozitívak nekem is. 5,5 éve diétázok már.
2017. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!