Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan szedjem a Meforal...

Hogyan szedjem a Meforal 500-at váltott műszakos munkarendben, amikor éjjeles vagyok?

Figyelt kérdés
PCO szindróma miatt cukorterheléses vérvételen voltam, ahol csökkent glükóztoleranciát diagnosztizáltak nálam, a diabetológus erre írt fel Meforal 500-at. Reggelihez és vacsorához kell bevennem egyet-egyet minden nap. Nem kérdeztem meg tőle akkor, most pedig szabadságon van, és nincs is jelenleg lehetőségem megkérdezni, hogy amikor éjjeles műszakban dolgozom, akkor éjjel vagyok fenn, nappal alszom, és tulajdonképpen késő délután reggelizem, hajnalban-kora reggel pedig vacsorázom, éjjel pedig eszem. Ilyenkor mikor kell bevennem a gyógyszert?

2017. aug. 12. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, mindenképpen ugyanaz a hatás :) mármint mindenképpen reggel és este szeded, hogy milyen későn/korán az annyira nem lényeg.

Az a lényeg h nagyjából 12 óra különbséggel vedd be a 2 szemet. A gyógyszer éjszaka is hat, hiszen hosszabb ideig marad magas a szintje a vérben, így napi 2 szem mellett kvázi állandóan magas a szintje.

Amúgy egy jó tanács... én is dolgoztam éjszakáként, tapasztalatból tudom, hogy milyen rossz, amikor a szervezeted átáll éjszakai evésre. Én sokáig úgy csináltam, hogy reggel 7-kor, amikor hazaértem, reggeliztem meg. Aztán aludtam, 2 óra köül keltem, akkor volt a második étkezésem. Délután munka előtt-elején ettem még egy könnyű vacsit (joghurt, gyümülcs, korovit ilyesmi), de éjszaka nem.

Amikor átálltam éjszakai evésre, egy idő után nagyon nyomorultul éreztem magam, meg elkezdtem össze-vissza enni.

Szerintem inzulinrezisztenciával nem jó ezt hosszú távon csinálni.

Ha fizikai munkát végzel, akkor mindegy, mert meg fogsz éhezni éjjel, nincs választásod. De ha fizikailag nem annyira megterhelő a meló, szerintem ne iktass be éjszakára főétkezést.

2017. aug. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az így is igaz, hogy 12 óránként az étkezések után vagy közben, mindegy minek nevezed az adott étkezést. Az csak egy szokás, hogy megnevezzük, reggeli meg vacsora. Ezek mind étkezések, mindenféle megnevezéssel és megnevezések nélkül is.


A 2-es típusú diabétesz kezdetén, az inzulin rezisztenciában is célszerű egyszerre csak annyi lassú felszívódású szénhidrátot bevinni, ami lebomlik a normál cukor érték környékére másfél-kettő óra alatt.

Másfél-kettő óránál sűrűbben nem szabad étkezni, de két óránként már lehet, ha a vér cukor értéke nem túl magas.


A lényeges, hogy olyant és annyit egyél egy étkezésre, ami lemegy az alatt a terminus alatt, amit máfél-kettő órában lehet megnevezni.


A Meforalt meg 12 óránként..

2017. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!