Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeműtét után milyen az...

Epeműtét után milyen az ébredés az altatásból?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

28-ikán műtenek,epekő kiveszik az epehólyagot is!

Laparoszkóppal műtenek?

Viszont sosem altattak még,milyen az altatás utáni ébredés?

Sokan irták hogy hánytak utána!

Viszont én ettől nagyon félek mert emetofóbiám van emiatt meg nagyon pánikbeteg vagyok!

Nagyon félek hogy hányni fogok!



2017. aug. 13. 16:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat az nem kérdés volt,laparoszkóppal műtenek!!
2017. aug. 13. 16:54
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyénfüggő.

Engem 7-szer műtöttek eddig életemben, ebből zöme altatásban történt. Konkrétan volt epeműtétem is, laparoszkópos, szintén kivették az epehólyagot is. Nem hánytam abszolút, de nagyon szörnyen voltam, rosszul ébredtem és nehezen. De azt is hozzá kell tenni, hogy előtte 2 és fél hónappal volt császármetszésem, plusz miómám is volt, ami miatt egy nagyobb vérzés lépett fel a műtét után.

Gondolom utóbbiak nálad nem játszanak, szóval nyugi, nem lesz semmi gond!:) Korábbi műtéteimnél nem volt semmi gond ébredés után.

2017. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szerinted ha az altatóorvosnak mondom hogy hányásfóbián van illetve pánikbeteg vagyok tud majd adni valamit hogy ne kegyen baj?

Lassan felemészti a mindennapjaimat ez az idegesség :-(

2017. aug. 13. 17:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kellemes, de ritkán hánynak. Az altatószerek mellékhatása, ezért szoktak adni gyógyszert. Senki nem örül, ha a beteg ébredés után hány, emiatt ne izgulj. Minden rendben lesz.
2017. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én hánytam, epét. azt mondták, hogy természeted solog ilyenkor, ami műtét közben/után a gyomorba bejut, ki kell hogy jöjjön valahol.

felébredtem, szomjas voltam, ihattam 2 kortyot, 5 perc múlva kint is volt.


más extra nem volt.

2017. aug. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sssaszem ***** válasza:
Epeműtétem után felébredtem az altatásból, de nem volt vészes. kicsit kába voltam utána, volt látogatóm és aztán visszaaludtam. Kicsit volt hányingerem, de hamar elmúlt. Szerencsére nem hánytam.
2019. ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!