Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire magas ez a vérnyomás,...

Mennyire magas ez a vérnyomás, hogy lehetne javítani rajta?

Figyelt kérdés

Orvosnál mindig igen magas, 140-160 akar mér, de azzal tisztában vagyok, hogy utálom a vérnyomásmérőt, pláne orvosnál.

De itthon is, amiket mérünk 130/80, 135/85, 131/81 körül szoktak lenni, pulzus 69-75 között.

23 éves férfi vagyok, sose cigiztem, nem iszok kávét, alkohol, kóla nagyon ritkán, inkább víz, sóval vigyázok, zöldségre például nem is teszek.

Sportolok, régen versenyszerűen kerékpár( bár akkor se volt ennél alacsonyabb, ezért nem értem a dolgot), ma már hobbiként, bár jóval nagyobb terheléssel, mint egy hétvégi bringás. Sokat sétálok, elhízva nem vagyok. Egyébként meg gyakran vagyok stresszes és feszült.


Az utolsó dolgot leszámítva igazából minden adott, hogy normális legyen a vérnyomásom ennyi idősen. Valami ötlet?


2017. aug. 15. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Pulzusod,bernyomæsod normàlis.nem magas.160 az magas,de ha felspanolod magad a dokitól akkor nem csoda.De még ez sem vészes ha csak doktornàl ilyen.
2017. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Családodban hogy néz ki a kérdés? Nekem apám és nagyapám is ezzel küzdött, utóbbit 70 évesen a stroke vitte el.

Nekem is 23-24 évesen kezdődött akkor még napi 40 km-t tekertem. Azóta is folyamatosan szedem a gyógyszert, ennek ellenére 160 körül rohangál a napközbeni vérnyomásom. Jobb csak akkor volt, amikor nem ettem semmilyen húsfélét és csökkentettem a napi energiabevitelemet. Nézz utána a metabolikus szindróma kifejezésnek, van akinél komoly hízás nélkül is befigyel...

Ettől viszont belassultam, a libidóm is lecsökkent, szóval inkább a korai halál. :P


39/F

2017. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!