Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orokolheto-e a rak?

Orokolheto-e a rak?

Figyelt kérdés
nagyanyam anyam felol rakban halt meg, apam valamifele leukemiaban. mennyi az eselye hogy orokoljem? nagyon megvagyok ijedve...olvastam mar errol, de nem egeszen ertem hogy mit jelent az hogy orokolheto a hajlam. tehat csak a hajlam, nem maga a betegseg.

2017. aug. 16. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a hajlamot öröklöd.
2017. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az mit is jelent pontosan?:) nem magyarorszagi vagyok ezert nem ertem teljesen.
2017. aug. 16. 21:57
 3/7 anonim válasza:
Azt jelenti nagyon egyszerűen, hogy nagyobb eséllyel leszel rákos, mint akinek nem fordult elő rákos megbetegedés a családjában, tehát nem örökölte a hajlamot. Nem árt jobban odafigyelni az olyan szűrővizsgálatokra, amire hajlamod van, de ettől függetlenül természetesen nem kell paranoiásan leélni az életed, lehet pont nem örökölted, és nem lesz semmi bajod.
2017. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem az első válaszoló vagyok, de megpróbálom elmagyarázni. Magát a betegséget, nem örökölheted (nem lehet az egyetlen oka annak, hogy valaki rákos lesz, hogy egy családtagja is az volt), viszont a hajlamot lehet örökölni, ami azt jelenti, hogy lehetséges, hogy könnyebben alakul ki a szervezetedben rákos megbetegedés, mint azokéban akiknek nem volt ezzel a betegséggel kűzdő rokonuk.
2017. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Rákos sejtek eleve ott vannak a szervezetben. Mindenkiében megtalálható, a kérdés inkább az hogy az immunsejtek felismerik-e és védekeznek-e ellene, elpusztítják-e. (megvannak a maguk módszereik a védekezésre, emiatt nem kell aggódni)


Elég érdekes, hogy a tumort esetenként maga az immunrendszer védi. Értem ezalatt azt, hogy a makrofág alakul át plazmasejtté és termel olyan anyagot ami megvédi a daganatot - nem engedi hogy a többi sejt elpusztítsa. Nem tudom, ti hogy vagytok vele bennem ez a folyamat felvet pár kérdést... pl. azt, hogy talán nagyobb igazság rejlik néhány alternatív rák-kialakulás-elméletben, vagy legalábbis az okozatokban mint azt hagyományos orvostudomány állítja. (teljesen biztos vagyok benne hogy a folyamatot teljesen jól ismerik, azonban az okok tekintetében erős a gyanúm, hogy vannak hiányosságaik)

2017. aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jobban oda kell figyelned az egészséges életmódra, egyél egészséges ételeket, sportolj, ne dohányozz ,és ne legyél egy légtérben dohányzó emberekkel, pihenj sokat és próbálj lelkileg is kiegyensúlyozott lenni.


Amúgy a leukémia ma már gyógyítható.

2017. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem
2017. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!