Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 7,4-es koleszterinszint...

7,4-es koleszterinszint mennyire magas 21 évesen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elhízva, egészségesen étkezem, vékony vagyok, , és mégis évek óta magas a koleszterinem, és folyamatosan emelkedik is a szint. (az éves rutinlabornál szokott kiderülni)

Mennyire veszélyes az ilyen magas érték 21 évesen? Erre már muszáj gyógyszert szedni?

21L



2017. aug. 17. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Magas.

Valószínű, hogy a májenzim adataid is magasak.

Szedjél mindenképpen koleszterincsökkentőt, Omega 3-at és kerüld a zsíros ételeket.

2017. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy a májenzimek teljesen normálisak...

Omega 3-at sajnos nem szedhetek, mert mindegyik zselatin kapszulában van, amire allergiás vagyok, viszont az elmúlt időszakban próbáltam több halat enni, és mégis 0,5-et emelkedett az értékem.

Zsíros ételeket egyáltalán nem eszem, mégis ilyen magas...

2017. aug. 17. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Konzultálj orvossal, az a biztos.
2017. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2017. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyéb eltérés a laboreredményeknèl nincs? Pajzsmirigyed rendben van?

Amúgy kérdésedre a válasz: igen, ez a koleszterin szint magas, mindenképp beszélj orvossal mert ezzel tenni kell valamit.

2017. aug. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felejtsük már el ezt a koleszterinmizériát, ha kérhetem! 40 éve hülyíti a gyógyszerlobbi vele a népet. Amerikában már visszavonták, csak itthon tartják még mindig jó üzletnek.

A koleszterint a májad termeli olyan mennyiségben, amilyenben adott pillanatban szükséges. A táplálékkal 3-4%-ban tudod befolyásolni, de teljesen fölösleges, mert a szervezetednek szüksége van rá, a túltermelést mag kiüríted.

2017. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg a koleszterinszint függ az inzulinszinttől is. (Az inzulin serkenti a HMG-CoA-reduktázt. Több inzulin-->több koleszterin. Ugyanígy a trijódtrianin) semmi köze ahhoz, hogy milyen zsirosan étkezel, mennyi szalonnát vagy tojást stb ettél vérvétel előtt.

Ezt a hülyeséget tényleg jó lenne már elfelejteni.


(A gyógyszerlobbi meg hülyeség)

2018. márc. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!