Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az átlagosnál magasabb pulzus...

Az átlagosnál magasabb pulzus lehet jele valaminek?

Figyelt kérdés
A telefonon szerint 96 a pulzusom. Az átlagos 61-67. Már többször is néztem hogy nekem ilyen gyors. A vernyomasom viszont normális (110 hgmm körüli). Sportolok is, de egyébként most szerintem kocsit meg is vagyok fázva. Ha továbbra is magas marad a pulzusom, az rövidítheti a szivizmom élettartamat?
2017. aug. 18. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nyugalmi álapotban ennyi akkor ki kell vizsgálni mitöl lehet és valamilyen béta-blokkolót kellene szedbed rá mert ez nem normális és kellemetlen is
2017. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A telefon nem jól méri a pulzust.
2017. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit, hogy mérje meg neked.
2017. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most kaja után vagyok, reggel szoktam csak főzött kávét inni. Kicsit beteg is vagyok. Most ülve mertem és 90 bpm. Olvastam, hogy 90 fölött már nem jó. Eléggé megijedtem most. Ezzel hogy lehetne elmenni orvoshoz, hogy ki is vizsgaljanak?
2017. aug. 18. 18:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Most vettem be neocitrant és a pulzusom lement 80 v 81re. Ez még mindig magas, nem? Jó lenne, ha max 70 lenne.
2017. aug. 18. 20:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Még mindig ne telefonnal mérd és ne is magadnak. Kérj meg valakit. Teljesen más eredmény fog kijönni.
2017. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy az átlagos felnőtt nyugalmi szint 60-100 között van. Tehát, ha mondjuk 85 az tökéletes. Akkor aggódj, ha 120 felett lesz. Amúgy meg nem folyamatosan 90 a pulzusod. Ahhoz, hogy folyamatos átlag pulzust nézzük, akkor folyamatosan mérni kéne, úgyhogy ne tudj róla. Amikor méred a pulzusod akkor is emelkedik egy kicsit azért, mert méred és tudod, hogy méred. Tehát vonhatsz le még belőle.


De még mindig nem jó a telefonos pulzus mérés. Most én is tudnám s8-al mérni, de nem reális értéket ad ki. Ha kézzel mérem magamnak teljesen más jön ki.


Nem kéne túl aggódni a dolgokat. De ha így folytatódik, pszhihiátert keress fel inkább.

2017. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha sportolsz, pont alavsonyabb kellene lennie a pulzusodnak, nekem pl 50 korul van, de en rendszeresen heti 3-4-szer sportolok. A magas 100 koruli pulzus sok betegseg elojele lehet. En azert elmennek a helyedben a kardiologiara egy kivizsgalasra, ha tartosan ilyen magas.
2017. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most reggel mertem és volt 76 is, ami már a normalis range. Úgy kicsit még beteg vagyok.


Érdemes lehet venni azt a karkötőt, ami méri a pulzus, vagy inkább kardiológia?

2017. aug. 19. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!