Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek hirtelen a...

Ha valakinek hirtelen a semmiből kiugróan magas vércukor értéke lesz, az még lehet normális?

Figyelt kérdés
Velem történt meg, hogy múlt héten napi szinten rosszul voltam. Aztán szombaton amikor már állni alig tudtam eszembe jutott, hogy vércukrot is lehetne mérni, és kiderült hogy 13,5. Utána odafigyeltem hogy mit eszek/iszok, így tegnap egész nap amikor mértem normális volt, de azok akikkel beszéltem azt mondják, hogy ez már intő jel, hogy alakul ki a cukorbetegség. Holnap el is megyek vérvételre + vércukorterhelésre, de néhány tapasztalatot elfogadnék addig, mert kicsit beparáztam...

2017. aug. 28. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyetlen adattól senki sem lesz cukorbeteg.

Főleg, ha ez nem éhgyomri volt, hanem étkezés utáni.

De a kivizsgálás nem árt. Tényleg jobb utánanézni, hogy van-e valami.

2017. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uh leírom, egy capuccino-t ittam kb másfél-két órával előtte. De édesanyám is lemérte magának - őt kísértem el bevárásolni és vele kávéztunk utána egyet, így otthon voltam, neki van vércukormérője - és neki normális volt, ahogy édesapámnak is (5 egész valamennyi ha jól emlékszem). Pedig ugyanakkor és ugyan azt ettük.
2017. aug. 28. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy capuccinótól nem hiszem, hogy ennyire felmegy. De egy mérés, még akár mérési hiba is lehet.
2017. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szamo77db ***** válasza:
Nem hiszem, hogy cukorbeteg lennél. Én az vagyok, 2-es típusú. Minden esetre kaptál egy figyelmeztetést, hogy figyelj jobban a cukrodra! Érdemes, mert ebből gyógyulás nincs! És mindent megtiltanak, ami kedves az embernek.
2017. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!

Remélem tényleg csak valami egyszeri dolog / mérési hiba volt. Hamarosan kiderül. :)

2017. aug. 28. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!