Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy baj ha sokat kenegetem a...

Nagy baj ha sokat kenegetem a fenekem?

Figyelt kérdés
Már kiskorom ota van végbélrepedési problémám. De körülbelül 4 honapja allandoan éget dörzsöl. Régóta kenem a fenekem ha nem napi rendszrességgel de 2 naponta tuti több éve. Sajnos gasztro sem tudott olyan krémeket adni, ami eddig hatott volna. Elvileg picit felvan marodva a végbélnyálkahártya. Gondoltam sok krémtöl, de nem kentem akkor sem jött helyre és kb kibirhatatlan volt, nem is birtam sokaig ne kenjem. Bepanten, neugranormon és reparonnal szoktam. Repedést valamilyen szinten kordába tudom tartani, rostos stb ami kell. De ez az égő érzés elég gyakran elöhoz vizelési panaszokat is. Ugyan ugy éget stb. Voltam urologián, de minden negativ prosztata, baktérium vizsgálat. Vizeletembe fehérje az volt meg amorfszemcse. Igazábol az lenne kérdésem hogy mi okozhatja szerintetek ? Már ráakarom magam vetni vastagbéltükrözésre is. Gondoltam mivel gyomor bajos vok,székletemmel lehet baj és az marja meg. Vagy a wc papir dörzsöli ki nem tudom.. igazábol sok minden kiprobaltam már. De ez a pisis dolog se tul jo, mikor ég a fenekem, de leeht kisugarzik. Olyankor nehezebben is indul a vizelés és ici picit kellemetlen. Vérem teljesen jo, gyomortükrözésem is ok, ultra is röngen is :)

2017. aug. 28. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy candida gombád van a beleidben elszaporodva. Szedjél folyamatosan Gasztro 825 probiotikumot. Sajnos nem jó akármelyik ez helyett, mert nem jut el a megfelelő helyre. Gombára is kezelhetnéd a végbeledet. Menj el bőrgyógyászhoz tanácsért.
2017. aug. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazábol ha megkukkolom a végbélnyilason körül ilyen j lilás pirosas és puklis :S
2017. aug. 28. 18:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban végbélrepedésről van szó, létezik egy speciális, orvos (proktológus) által felírt kúp, nitroglicerin hatóanyaggal.

Ehhez nem kell elsőre vastagbél-tükrözés, nálam elég volt a végbéltükrözés, ahol kb. 20 cm-t vizsgálnak csak, ki lehet bírni. Azonban, ha kívül érzed és duzzanat is van, akkor lehet, hogy "csak" aranyér.

2017. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!