Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mentális probléma és reflux...

Mentális probléma és reflux között lehet összefüggés?

Figyelt kérdés
Esetleg van olyan is ,hogy leszokok a nyugtatóról ilyen tüneteket produkálok ? Szervi baj nincs .
2017. szept. 1. 10:40
 1/6 Mysticista ***** válasza:
az idegesség, folyamatos és hosszútávú stressz, túlsúly, sok ülés, túlzott koffein és alkohol eredménye a reflux (utóbbiak hatással vannak a nyelőcső alsó záróizmára, és így jön vissza a sav). Egyenként is, ha több áll fent egyszerre akkor meg nem kell magyarázni. Mentális problémának semmi köze a refluxhoz. Kérdés mi a tünet? Gyomorsav a nyelőcsőben? Gyomorfájdalom? Rossz lehelet? Nekem gyerekkorom óta - kb 20 éve van refluxom. Gyógyszeresen kezelem, így elvagyok vele.
2017. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Stressz hatására létrejöhet gyomorgyulladás, görcs, fekély, savtúltengés, reflux. Szóval igen. A nyugtatókra kár rászokni, a stresszkezelési technikákat kell megtanulni, ezek hoznak változást. A nyugtató szerintem nem jó, max.arra, hogy tudj gondolkolkodni, hogy mi váltja ki a stresszt, és hogyan tudnád kezelni. Csak úgy szedve,pszichoterápia nélkül engem pl.elnyomott, és 1 hónap után megbeszéltem a dokimmal, hogy nem akarom szedni. Ajánlott egy hónapos, bentfekvős kognitív személyiségterápiát, ami alatt fokozatosan leszedtek a nyugtatóról. Antideoresszánst kaptam még egy ideig, orvosi felügyelet mellett. Többet ért a pszichoterápia, mint a sok car nyugtató. Biztos, fogják itt írni, hogy a pszichoterápia se ér semmit. Én szerencsés voltam, nekem jó volt a terapeutám.
2017. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , bár ami én szedek mennyiséget az már placebó szerintem .Nincs sav problémám ,csak érzem azt a szorító kellemetlen érzést. Pánikbetegségem van amúgy , de próbálom mellőzni a gyógyszert.Csak most meg ezek jönnek .
2017. szept. 1. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:
2017. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek !
2017. szept. 1. 11:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, megoldódott?
2018. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!