Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkezdett fani az aranyerem...

Elkezdett fani az aranyerem es a menszeszem is meg van, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Ma napkozben elkezdett fajni az aranyerem,utana estefele pedig volt egy kemenyebb szekletem es lehet hogy ki is repedt. Orvoshoz most nem tudok menni,mert megvan a menszeszem es betetet hasznalok(a tampont nem tudom felrakni). Es a szuleimnek se igazan szeretnek rola szolni. Mit csinaljak h jobb legyen. Holnap turazni megyunk,a tanar ilyenkor nagyon kemeny ezert tartanom kellene a tempot,de most meg fekve is faj. Mit tudnek csinalni? 13/l


U.i. es nem biztos hogy aranyerem van mert meg nem voltam vele orvosnal,de valoszinuleg az. (Es kerlek hagyjatok ezzel a menj el orvoshoz surgosen,mert 13 eves lanykent ez nem olyan egyszeru. Foleg igy hogy meg a menszeszem is megvan.

Koszonom elore is a valaszokat.



2017. szept. 5. 18:37
 1/7 A kérdező kommentje:
*fajni
2017. szept. 5. 18:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha az ember olvasott már életében pár mondatot az aranyérről, akkor szinte biztos, hogy felismeri, hogy neki is az van. Üdv a klubban... Ha nem szeretnél egyből orvoshoz fordulni vele, akkor megpróbálhatod az ugyan eléggé drága, de recept nélkül kapható és hatásos Detralex tablettát. A gyógyszerészt azért kérdezd meg, a korod nem kontraindukálja-e a szedését. A vény nélküli kenőcsök, kúpok szerintem nem sokat érnek. Ami jó, az a Doloproct és a Posterisan Forte, de ezek vénykötelesek. A legjobb, ha jó szakorvos állít össze magisztrális készítményt.
2017. szept. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Koszonom a valaszodat. Regebben hasznaltam ra egyszerre detralexet es spertit,de nem igazan segitettek. Ezek a 'hirtelen fajasok'( nem tudom minek mondani) elmultak tole,de a folytonos tompa fajdalom nem. Hat en akk sem Vagyok benne biztos h aranyer,eletemben nem volt, meg akinek mondtam hogy szerintem az van egybol ravagta hogy ilyen fiatalon nem lehet.(szerintem mondjuk igen)

Meg az lenne a kerdesem, hogy esetleg nem tudsz e arrol valamit, h nemsokara 14 eves leszek,es a haziorvosom azt mondta hogy meg 18 eves kor alatt nem mehetek egyedul szakrendelesre. Ez igaz? Mert en ugy tudtam hogy mar 14 eves kortol lehet.

Meg meg azt szeretnem kerdezni,hogy ezeket a gyogyszereket amit irtal,csak proktologus vagy haziorvos is felirhatja?

2017. szept. 5. 19:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy szakrendelésre miért ne mehetnél egyedül. Az aranyér kezelésére szolgáló vényköteles gyógyszereket háziorvos is felírhatja, nekem is ő szokta. Ha a proktológus állítja össze az összetevőket, akkor ad egy papírt, ami alapján a háziorvos írja meg a receptet, a gyógyszertárban pedig kikeverik.
2017. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Te voltal mar proktologusnal? Ha igen,le tudnad irni hogy zajlik egy vizsgalat?

2017. szept. 5. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Voltam már. Nem egy nagy dolog az egész, gumikesztyűben megvizsgálja az aranyeret, kívül is, és belül is néhány cm mélységig Az egész néhány percig tart csak. Nem is fáj a vizsgálat, csak sokak számára kellemetlen a helyzet. Sokan feszültek, pedig semmi okuk rá, ugyanis az orvos mire leteszi a szakvizsgáját, már addigra annyi aranyeret lát, mint égen a csillag.
2017. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Vegbeltukrozest nem szokott csinalni?

2017. szept. 6. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!