Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » S. O. S.! Lebetegedtem, és...

Xyza8 kérdése:

S. O. S.! Lebetegedtem, és két nap múlva van az esküvőm! Mit tegyek? A tünetek enyhe hőemelkedés (37, 0), torokfájás, gyengeség, rossz közérzet. Köhögés, tüsszögés nincs.

Figyelt kérdés
Ha nem múlik el most szombatig, akkor hogyan/mivel tudom legalább a közérzetemet felturbózni egy rövid időre? Nem érdekel, ha amiatt utána rosszabbodna, nem rögtön megyünk nászútra, csak aznap legyek jól legalább egy fél napra.

2017. szept. 7. 09:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Először is ne aggódj, nincs hőemelkedésed. Kezdj el egy C-vitamin kúrát, igyál sok vizet és pihenj rendesen.
2017. szept. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe jutott már felkeresni az orvost? Szerintem ha elmondod neki, mi a helyzet, segíteni fog, felír valami gyógyszert, vagy javasol valamit.
2017. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz és ő megmondja mit tegyél. De szerintem c vitamin, neocitrán kúra is kigyógyít még az esküvő elött.
2017. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
82%
Engem iyen tüneteknél, egy valami hoz helyre. Leírom mit szoktam készíteni ilyenkor. Friss gyömbérből vágok egy két centis darabot. Megpucolom. Lereszelem sajt reszelőn. Hozzá két gerezd fokhagyma, szintén lereszelve. Ezt bele egy pici tálkába, hozzá keverek 2 evőkanál mézet és megeszem gyorsan. Nálam ez a bevált módszer. Mellé c vitamin, sok citromos tea és 2 nap alatt helyrejövök. Ezt a cuccot annyiszor eheted ahányszor csak szeretnéd.
2017. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez szombatra, de még holnapra is simán elmúlik. Az ilyenek nem szoktak sokáig tartani. Igyál neocitrant, és ha esetleg feljebb benne a testhőd azt ma ne csillapítsd, hadd dolgozzon a szervezet, de ha szombaton is hőemelkedés, láz lenne (amit kizártnak tartok) akkor algopirinnel csillapítsd. Jobbulást és ne aggódj, minden rendben lesz! Ez nem akkora nagy betegség, hidd el :)
2017. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Sok pihenés, sok vitamin!!

Férjem is lázasan csinálta végig, sajnos!!!!

2017. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%

- neo citran, C-vitamin, forró tea, és persze orvos, most :)


De az ilyenek nekem elmúlnak 1-2 nap alatt főleg ha begubózok a takaró alá és literszám iszom a forró teát meg este 1-2 kupica páleszt ;)

2017. szept. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Akkor tisztázzuk: a 37,0 NEM hőemelkedés! Teljesen jó testhőmérséklet, a hőemelkedés 37,2 felett kezdődik. Utána lehet olvasni, aki nem hiszi.

38 alatt lázat csillapítani nem érdemes, mert a láz meg 38-tól kezdődik. Természetesen ha van hőemelkedés, és rossz a közérzet, akkor lehet bevenni pl. Algopyrint, ami gyulladás-és fájdalomcsillapító, és lázat is csillapít. A Neocitránt nagyon nem ajánlom, én mindig rosszabbul voltam utána, s valahogy kába lesz tőle az ember, gyenge és még elesettebb.

Viszont a gyömbéres recept, amit korábban írtak, nagyon jó. Sok folyadék, lehetőleg gyógytea pl. hársfa. Torokra méz, a legjobb a manuka gyógyméz, elszopogatni egy kanállal és ne igyál rá közvetlenül. Ami nekem még jó, az a citrocsepp (grapefruitmag kivonat csepp), van ilyen Echinaceával is, ami szintén jó lehet.

2017. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Oké, hogy nincs hőemelkedése, de ha fáj a torka és gyengének érzi magát, az valaminek a jele. Lehet, hogy csak a stressz, de akkor is kell valami, mert ha 2 nap múlva kidől, az nem olyan jó.

Ezért mondom, hogy doki, azonnal, mert a tények ismeretében esetleg javasolhat valami lórúgás szerű gyógyszert, amivel átvészelheted a napot. De ne izgulj, minden rendben lesz, és még a nap is kisüt szombatra, igazi indiánnyári időtök lesz. Sok boldogságot!

2017. szept. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Minél előbb menj el orvoshoz. Ha ez nem olyan, ami magától elmúlik, akkor jobb, ha minél előbb lát orvos. Nekem ha gyógyszert kapok, már 2 nap múlva jobban vagyok.

Ha nem kell gyógyszer, akkor is sokat kell feküdni, pihenni, sok folyadékot inni, vitaminokat szedni.

2017. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!