Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a véleményetek ez lehet a...

Mi a véleményetek ez lehet a bajom amit az orvos mond?

Figyelt kérdés
Kb 1 hete elkezdett fájni a végbelem körül.Nincs székrekedésem, nem vérzik, nem fáj mikor nagy wc-n vagyok.A panaszom az hogy inkább olyan mintha széklet maradt volna a végbelemen viszont kimostam és ki is szoktam minden nagydolog után.Igazából csíp és fáj a végbelem körül.Elmentem a háziorvoshoz aki megnézte gyorsan és azt mondta tényleg nem látszik kívülről semmi csak hogy piros.Szerinte belsö aranyerem van és felirt egy kupot meg egy kenöcsöt.A kenöcs használt is de a kup kifolyik és nagyon kellemetlenül csíp.Azóta miota a kupot használom rosszabb.Biztos hogy kell nekem ezt szedni?2 napja használom csak de nagyon rossz érzés mert szellentéskor képes kifolyni a kupos olajszerű székletszagú anyag.A kenöcs viszont mintha használt volna addig míg nem kezdtem használni a kupot.Szerintetek menjek vissza és kérjek szakorvosi beutalót vagy hagyjam el a kupot és csak a kenőcsöt használjam?Aranyérre utalo jel tényleg nincs....elmondtam a dokinak is hogy nem kemény a székletem, nem erőlködök, nem vérzik és mégis belsö aranyérre gondol vagy valami kidörzsölödést mondott még.Nemsokára munkába állok az új munkahelyemen és addig jo lenne ha megoldódna ez a dolog mert nagyon kellemetlen érzés...
2017. szept. 20. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Használj betétet, nem tudom, hogy férfi vagy nő vagy, de ne szégyelld, ilyenkor szokták javasolni
2017. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok.Nem az a baj hogy kifolyik hanem az a baj hogy marja a végbelem.Ront a helyzeten igazából.
2017. szept. 20. 11:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy kaptál - e betegtájékoztatót, de, oda leszokták irni, hogy normális - e ez az érzés, vagy egy mellékhatás, amivel vissza kell menni.


Kérdezd meg a patikust, ha nem tudod.

2017. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Körömvirág krémmel kend.
2017. szept. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kup dobozában nincs semmi betegtájékoztató.Egy doboz amire rávan írva hogy aranyérre kup és tele van becsomagolt kupokkal.A körömvirág krémet meg probáltam már de nem használt
2017. szept. 20. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor a patikában ahol kivaltottad, kérdezd meg, de legjobban akkor jársz, ha ilyen fokú irritáció után visszamész.
2017. szept. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Szerintetek menjek vissza és kérjek szakorvosi beutalót "


Bocs lehet hülye vagyok, de ezt úgy értem, a háziorvosod diagnosztizált...

Ha így van, akkor kvagyorsan menj urulogiára, hogy olyan ember diagnosztizáljon akinek ez a szakterülete, ahhoz az elmeroggyant háziorvoshoz meg soha többet ne menj...

2017. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet más probléma is, nekem gombás fertőzés, esetleg parazita jut eszembe, bár utóbbi inkább viszketést okoz és nem fájdalmat, de attól is lehet piros, irritált a bőr.

Amíg eljutsz egy értelmesebb orvoshoz, kend be Canesten krémmel, és próbálj egészségesebben táplálkozni (pl. a cukrot fogd vissza). Ha gomba, akkor megfontolandó egy candida elleni diéta + gyógyteák + probiotikum, már ha hosszabb távra javulást szeretnél.

2017. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aranyér sebészetre tartozik, én is oda mentem ilyen panaszokkal, illetve proktológushoz ad a sebész beutalót ha úgy látja, hogy nem elég a kenőcs, kúp. Szerintem oda menj el, beutaló nem kell.
2017. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7/9

Mióta szakterülete az urológusnak az aranyér, végbél.

Proktológus foglalkozik ezzel.

2017. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!