Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hetek óta tartó megfázás?

Hetek óta tartó megfázás?

Figyelt kérdés
Külföldön élek (északon, egész évben hideg van). Két hónapja voltam Magyarországon, és amióta visszajöttem, folyamatosan meg vagyok fázva. Egész nap folyik az orrom, reggelre pedig úgy bedugul, hogy arra ébredek fel reggel 6kor, hogy nem kapok levegőt, és ki van száradva a szám. Ilyenkor hiába fújom, nem jön belőle semmi. Ébredés után pedig kb 1 óra míg kitisztul. Napközben aztán már jó, olyankor kapok levegőt, annyi hogy néha tüsszögök. Először arra gondoltam, csak egy sima megfázás a 20+ fokos hőmérséklet különbségből, de az gondolom már elmúlt volna. Allergiám nincs, antibiotikumot nem szeretnék szedni. Mit lehet csinálni, vagy mi lehet ez?

2017. szept. 28. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hosszantartó, lassan gyógyuló hurut. n sehová nem mentem, itthon elkaptam valami vírust és a hasonló hurut most ért a 4. hétbe és még mindig köhögök, fokozott a váladék termelődés.
2017. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És mit lehet vele kezdeni? Gondolom az se tesz jót neki, hogy a munkahelyen 10 fokban dolgozunk.
2017. szept. 28. 08:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nyár óta van meg ez a csoda... Múlt héten elkezdett szúrni a mellkasom, úgyhogy inkább elmentem orvoshoz. A háziorvos adott köhögés elleni, meg egy allergia elleni gyógyszert, de csak nem akart múlni a köhögés (sem a nátha). Visszamentem, mondtam a szúrás elmúlt, de megmaradt a tüdőmben egy kellemetlen érzés, akkor elküldött tüdőröntgenre. Ott rendesen kivizsgáltak; a hörgők be vannak gyulladva, így kaptam antibiotikumot. Két-három napja, hogy szedem, és jobban érzem magam. A köhögés is alábbhagyott, sőt, kezd elmúlni. Váladékot már egyáltalán nem köhögök fel.

Szerintem érdemes lenne elmenni orvoshoz.

2017. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Immunrendszert erősíteni. Én megfázás vagy allergia esetén (nekem van), grapefruitmag kivonat kúrát tartok. De a csipkebogyópor is nagyon hasznos, csak nekem önmagában nem elég olyankor.

A grapefruitot akár natúr formában is eheted, az is jót tesz, esetleg egy kis mézzel édesítheted, ha úgy jobban meg tudod enni. Méhpempő is jó a szervezet feltuningolására.

Plusz rengeteg gyógytea (2 in 1: folyadékpótlás és kezelés is).

2017. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!