Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PTX (légmell) vats műtét után...

PTX (légmell) vats műtét után mikor ajánlott ellezdeni a lufi fújást?

Figyelt kérdés
Szept.13-án engedtek ki a kórházból. Ma próbáltam meg lufit fújni. Sajnos egyáltalán nem sikerült ☹ Már túl vagyok a kontrollon így nem tudom kitől megkérdezni ez normális e. Erőltetni nem merem. 🙁

#PTX #légmell #vats műtét
2017. okt. 3. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát amikor nekem volt ilyen műtétem juli 5-én, en már másnap fújtam a lufit es par nap múlva mar ki is durrant. Vissza kéne menni a dokihoz, mert ez nem normális.
2017. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam ott, és rendben volt a röntgen. Légzőtornát csinálom.
2017. okt. 3. 10:41
 3/17 A kérdező kommentje:
Azért azt nehezen hiszem el, hogy műtét (nem csak csövezés) után másnap lufit fújtál. Én 5 napig megmozdulni sem tudtam másnap még enni sem meg a kezem felemelni sem, nemhogy lufit fújni.
2017. okt. 3. 10:44
 4/17 anonim ***** válasza:
Férjemnek amikor volt ptx (és htx) neki már ahogy elhagytq az intenzivet kellett lzfut fújnia. Addig haza se engedték amig nem sikerült. Igaz neki kiujult,2 hetet volt bent.
2017. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ahol műtötték ott újult ki? Mennyi idő múlva? Én nem voltam intenzíven.
2017. okt. 3. 10:55
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja és 17 napot voltam bent.
2017. okt. 3. 10:56
 7/17 anonim ***** válasza:
Amikor csinálták neki a kontroll röntgent,akkor mondták hogy ujra kell csovezni. Igen,a kórházban ujult neki ki. Már több mint 7 éve..
2017. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jaa 🙂 ilyen nekem is volt. De már csak egy buborék. Aztán kitapadt teljesen.
2017. okt. 3. 13:24
 9/17 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. Nekem csak szövettan miatt csinálták ezt a fajta műtétet és csak 4 napig voltam bent. De biztos jobban tudod mint en, aki ott volt...
2017. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az egy kicsit más. Azok már másnap mászkáltak. A ptx kicsit keményebb dolog. Én 2 hétig voltam csövekre kötve. 3 cső volt bennem. A műtétem több mint 2 óráig tartott.5 helyen vágtak. Ebből 3 a tüdőmet is.
2017. okt. 3. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!