Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a Ventolin segít a nehéz...

Ha a Ventolin segít a nehéz légzésemen, akkor asztmás vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Régebben mikor elmentünk családommal (14 voltam) egy faluba két napot eltölteni, akkor jött elő amit Ventolinnal, illetve egy másik gyógyszerrel (amit szintén be kellett lélegezni, kerek, piros narancs sárga színű) orvos felírásával javult, azután semmi bajom nem volt. Most 22 vagyok, és 2-3 napja ismét előjött ez a problémám. Van Ventolinom ami egyből segít, semmi bajom. Csak nehéz belégzésem van. Vissza estem az asztma állapotba ?

2017. okt. 11. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, lehet, hogy most valamiért kiújult, de az is lehet, hogy olyan allergénnel találkoztál, amivel máskor nem vagy kisebb mértékben. Megnőtt a légszennyezettség a lakóhelyeden, plusz indul a fűtés szezon, és esetleg az amúgy is meglevő enyhe asztmád emiatt most újra tüneteket okoz. Szóval lehet, hogy a te egészségi állapotod romlott, de az is lehet, hogy a környezet változott.


Azt javaslom, hogy nézz utána a légszennyezettségi adatok alakulásának a környéken, plusz megpróbálhatod csökkenteni az allergének jelenlétét a lakásban: porszívózd ki alaposan az egészet, töröld fel a padlót vizes ruhával, mosd ki a takarókat és a függönyöket, és utána szellőztess ki (főleg, ha nem allergiásoknak való szűrős porszívód van). Nem muszáj mindent megcsinálni ezek közül, ha egy adott helyen jelentkezik a fulladás, akkor arra a területre koncentrálj.

2017. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a belégzés nehéz, akkor keresd fel az orvosodat. Lehet valamire allergiás vagy most, és ettől van az asztmás tünet.
2017. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szenes43 ***** válasza:
Egy idő után én is állandó kliense lettem a kerületi tüdőgyógyász szakrendelésnek. Azzal kezdik hogy belefújsz egy gépbe és kinyomtatják a 3 fújás eredményét,a tüdőkapacitásodat. Ebből indul ki a tüdőgyógyász mikor leírja a diagnózist és ehhez ír különböző "csutorákat" melyek be kell mélyen lélegezni.
2017. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!