Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sárga masszás székletem van 3...

Sárga masszás székletem van 3 honapja lehet vali bajom?

Figyelt kérdés

2017. okt. 18. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Az meg micsoda?
2017. okt. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést..

Ezelőtt 3 hónappal volt egy csúnya hasmenéses fertőzésem és egész nyáron eléggé rottyon voltam.. mindig volt valami. Vagy hirtelen jött-ment hasmenések, ételfertőzés, stb.

Szóval a gyomromnak és a beleimnek esélye sem volt helyrejönni.


Már gyanakodtam mindenre. Fertőzés, allergia, stb.

Direkt tartottam olyan hetet, amikor nem ettem tejterméket. Mert sokáig az volt benne, hogy tuti laktózintolerancia.

Ugyanúgy masszás lett a széklet, narancssárga..


S most 1 hete kezdődött el javulni a dolog.

Mi történt?

Nagyon régóta nem ettem gabonapelyhet jó sok hideg tejjel. Kb. 1 éve.

Azt hittem, hogy halálra fogom tőle fosni magam..

Helyette mi lett?

Másnap éreztem, hogy nem massza jön hanem normális szilárd széklet. Persze csak az eleje volt szilárd, utána már megint massza.

De ma már teljes egészében szilárd volt, mint a régi szép időkben és sötétbarna. :)


Már orvoshoz akartam menni, lehet csak ideiglenesen volt intoleranciám, amit a sima tej helyretett vagy a gabonapehely(rost), de úgy látszik megoldódott. :)


Komolyan ma már az volt fura, hogy nem ülök a wc-n 1 órát, hanem csak 15 percet.

Nem kell egy mázsa wc papír. :)

2017. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sárga széklet lehet túl sok sajt fogyasztásakor vagy epeelválasztási probléma miatt.
2017. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Epére, hasnyálmirigyre szokták mondani, hogy az okozhat agyagszínű székletet. De nem rendszeresen, mert annyi epe a világon nincs. Az esetben nagy baj lenne már pár hét után, ezen meg túl vagy ha jól értettem. Szerintem inkább a baciflóra kissé megkergülhetett odabenn. Érdemes lenne nagy mennyiségű víz rendszeres több hetes emelt bevitelével felhígítani, (napi 4liter legalább, ha tisztán nem megy, ízesítsd, szénsavazd) átmosni a beleket. Nyáron remek anyag a körte, ami ledörzsöli mechanikusan a bélfalakat. Enni sok félig megpárolt zöldséges kaják (pl. egy kínai éttermet keress fel a környékeden), gyümölcs és halféle, sajtot, tejterméket, gabonaféleséget, burgonyát a kúra alatt kerülni, vagy legalábbis erősen minimalizálni. Nem kell persze szentírásként követni, csak jórészt ezt enni, hogy a szervezeted üzemmódot váltson. A bacik aránya átrendeződik, egyes törzsek megfogynak, mások elszaporodnak és a székleted jó eséllyel napok, hetek alatt fokozatosan helyreáll.

Ha ez se segít, akkor sipirc a dokihoz, laborvizsgálatokra. (széklet, vizeletben vesefunkciók, cukorszint, általános vérkép (fehér/vörös vértest szám, TSH /pajzsmirigy hormon/, vércukor, stb.)

Jobbulást kívánok.

2017. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen,amikor májgyulladásom(hepatitisz) volt de akkor a szemem is besárgult!Ha a szemed fehér,akkor ne parázz és fogadd meg az előzőek tanácsát.De ha sárgul a szemed fehérje,akkor irány a doki!
2017. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

[link]

És lehet nem ártana konzultálni egy orvossal.

Jobbulást!

2017. okt. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fordulj orvoshoz, ez nagyon súlyos következményekhez vezető betegség jele lehet, főleg ha már hónapok óta fennáll ez a helyzet. Nem akarom az ördögöt festeni a falra, ezért nem mondok semmi konkrétat, főleg hogy nem is vagyok orvos. De amit mondtam, azt tapasztalatból mondtam :(

Ma csütörtök van, ma délután vagy holnap menj el a háziorvosodhoz, ő tudni fogja, ha sürgősen intézkedni kell.

2017. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!