Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elmúlt a fülfájás, de nyelésko...

Elmúlt a fülfájás, de nyeléskor recseg-ropog a fülem. Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Kb.3 napig fájt a fülem(középfülgyulladás)azutan meg 4-5 napig be volt dugulva ,ezek után elkezdett ropogni és kidugult.

Viszont nyeléskor még mindig recseg.

Mi ennek az oka?



#betegség #egészség #fülfájás #fülrecsegés #középfülgxulladás #fülropogás
2017. okt. 25. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A fülkürt a garat és a dobüreg ķözti nyomáskülönbség kiegyenlítésére szolgál, nyeléskor megnyílik. Valószínűleg még alacsonyabb a nyomás a dobüregedben a gyulladás után.

Használj orrsprayt vagy ha orrcsepped van, akkor a cseppentés után az azonos oldalra hajtsd a fejed és tartsd úgy kicsit, hogy a garat fülkürtnyílás felőli oldalán folyjon végig a csepp. A permet jobb.

Ha meg tudod csinálni, TISZTA (nem taknyos) orr esetén orrspray után befogott orral préselj levegőt a dobüregedbe. (Én nem tudtam megcsinálni soha, egészségesen is fáj ez, de pl a férjem és a lányom meg tudják csinálni, a fiúk nem, anatómiai oka lehet).

Melegítés is hasznos.

Dolgozz rajta, nehogy megint begyulladjon!

És igyál forró pálinkás teát, az mindenre jó:)jobbulást!

2017. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is fülkürthurutnak tűnik, azaz a fülkürt nyálkahártyája még kissé be van gyulladva, így nem tud kiegyenlítődni a dobüreg és a külvilág közötti nyomás.

Lokális melegítés, átfújás. Orrspray-k közül nekem a rhinopsray jött be leginkább. Jó cucc.

2017. okt. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!