Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért jön elő ennyi idő után...

Miért jön elő ennyi idő után újra a migrén?

Figyelt kérdés
kisebb koromban volt egy párszor migrénes rohamom, nem sokszor, kb fél évente egyszer, de általában elég heves lefolyású. kb. 13 éves koromra elmúlt, miután először megjött a menstruációm. azt hiszem, mondta is az orvos, hogy utána jó eséllyel elmúlik. azóta ma volt először, hat év telt el. azt hittem, már kb soha életemben nem lesz többet.. másnak is volt ilyen, hogy csak sok év után jött elő újra? és az egyszeri alkalom volt, vagy utána megint többször is? :/ egyébként anyáék azt mondták, hogy ez azért van, mert sokat idegeskedek, aminek nyilván köze van hozzá, de tuti nem csak erről van szó, mert nekem nem volt olyan időszak ez alatt a hat év alatt, hogy ne idegeskedjek, meg stresszeljek... :/

2017. okt. 27. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Attol hogy egy idore elmult, nem azt jelenti, hogy vegleg vege.

Ez sajnos olyan, ami teljesen nem kiolheto, es akarmikor elojohet.

2017. okt. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és azzal összefügghet, hogy több, mint egy éve fogamzásgátlót szedek?
2017. okt. 27. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, összefügghet hormonális változásokkal.
2017. okt. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A fejgörcs víz - nyomelem - friss levegő hiánya . Sok tabletta, front zsíros és művi ételek , ecet szénsav miatt is jelentkezik . Sok víz tea friss nyers lédús termés segít .
2017. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem menses előtt (17 évesen jött meg csak) kb minden hónapban volt migrénes rohamom vizuális aurával. Miután menseselni kezdtem, kb évente kétszer volt, majd ahogy idősebb lettem, egyre ritkult.

Van egy barátnőm, aki egész életében szenvedett a gyakori, többnapos migrénektől, és a klimax után teljesen megszűnt neki.

Nem tudják az orvosok, mi okozza a migrént. Némelyik beteg kitapasztalta, mi idézi elő nála, pl.banán vagy csoki, de a legtöbben nem tudják. De az biztos, hogy a nemi hormonok is közrejátszhatnak.

2017. okt. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!