Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bordenline személyiségzavarról...

VargaBarbi kérdése:

Bordenline személyiségzavarról, határesetről személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pár éve diagnosztizálták nálam.. Voltam pszichiátereknél, pszichológusoknál.... De sajna ennek még nem lett eredménye, jelenleg még nem találtam meg azt a szakképzett embert, aki tud ezen az állapoton, betegségen segíteni.

Aki nem ismerné ezt a betegséget, főbb ismertetőjelei a szélsőséges viselkedés, nincsenek hosszútávú elhatározások, szuicid (önpusztító, öngyilkossági) gondolatok, fenyegetések és tettek.. Főképp saját maga, párja és családja szenved emiatt. Krónikus üresség érzés gyakori, majdnem állandó.

A harag kontrollálásának nehézsége (pl.: gyakori dühkitörések, állandó harag, ismétlődő verekedés). Egyszerre tudjuk szeretni és gyűlölni ugyan azt az embert akármennyire is hihetetlen. Viselkedésünk a normál, vagy olyan emberek számára teljesen rémisztő és "bolondnak" tituálnak be,kik még nem találkoztak ilyennel. Irányításra szorulunk, de mégse tűrjük el azt, nem bírjuk elviselni az uralkodást vagy a hozzá hasonló tetteket.

Egyszer dühöngünk, kiabálunk, mint egy menstruáló nő, máskor olyan viselkedési formát veszünk fel, mint egy kiscica. Hiányoznak a hosszú távú célok, elképzelések, nézetek. A cserbenhagyástól, egyedülmaradástól, megválástól, akár egy tárgytól is félünk vagy idegesek leszünk, ha ez bekövetkezik esetleg gondolatunkba jut. Saját magunk fényezése érdekében hazugságokba is belemerészkedünk. Képesek vagyunk egy percen belül több, egymástól jóval eltérő hangulatingadozásokat produkálni.



2017. nov. 8. 22:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, borderline **
2017. nov. 9. 00:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ebben a szemelyisegzavarban szenvedek. Minden igaz rám amiket leirtal. Lassan tonkreteszi ez az egész a parkapcsolatom, elmondhatatlanul szomorú vagyok és rosszul érzem magam, jártam pszichologusnal, pszichiaternel. Gyógyszerrel is probalkoztam már. Hiába. Nem tudom mi lesz
2017. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos én is. Vannak erre specializálódott emberek és terápiákra kell járni évekig. Csak az a baj még nem találtam meg a megfelelőt. Ez egy nagyon összetett és erős betegség. Mindent tönkretesz sajna. Évek óta ebben szenvedek. Gyóyszereket nekem is írtak fel, hangulatjavítót, nyugtatót, altatót... nem akarok gyógyszerfüggő lenni, így csak a nyugtatót szedem csak akkor, ha már nagyon gáz vagyok :/

Van kérdésed esetleg ? Vagy valami plussz személyes tapasztalat?

2017. nov. 10. 10:10
 4/5 Férfi85 válasza:
100%
Sajnos volt "szerencsém" 2x is ilyen nővel. Az első 2 hónap nagyon jó volt csak sexeltünk és fogtuk egymást és nagyokat beszélgetünk nagy egyetértésben. Aztán elöjöttek a dolgai, váltakozó hangulat, brutális féltékenység mindenkire! Mindig mindenért én voltam a hibás. Folyamatos drámázások, egyszer halálosan szerelmes volt aztán gyülölt, a barátaimtól eltiltott, hobbimtól mindentől ami nem róla szólt, fenyegetett öngyilkosággal, kést fogot magához, tört zuzott, eltünt éjszaka meg hasonlok. Sose tudhattam mire érek haza,sokszor sirtam is férfi létemre a vége felé az se ment már csak mély fájdalmat éreztem, és hálás voltam egy napért amikor nyugi volt. borzasztó volt, 8 szakitás után tudtam végleg megaszabadulni tőle, mert mindig vissza könyörögte magát a jó sex miat és mert nagyon tudott kötödni szeretni ölelni, de a többi maga volt a pokol.
2017. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ha nem tanulja meg ezeket kontrollálni, akkor elég vészesek a tünetek. De ha maga a beteg belátja, felismeri és mélyen elhatározza magát bizonyos fokig vissza tudja magát fogni. Saját tapasztalatból írom.
2017. nov. 10. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!