Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy ultrahang leletben...

Pajzsmirigy ultrahang leletben ez mit jelenthet?

Figyelt kérdés
"A jobb lebeny középső harmadában dorsalisan 10 mm nagyságú, echoszegény udvarral körülvett, echodús göb ábrázolódik." UH többi része rendben, laborom túlműködést mutatott, de Metothyrin és Nebivolol-Teva szedése mellett rendeződni látszanak a TSH és a T4 értékek, viszont az összes többi, pl. vörösvértest, fehérvérsejt, és még sok más sokkal rosszabb lett azóta (fehérvérsejt is a duplája a megengedettnek, pl. a max. 11,3, nekem 19; NEUT absz. 7,9 max., nekem 14,29, ...stb. A folyamatos remegésem újra egyre erősebb, és állandóan fáradt vagyok, szinte el tudnék ájulni pár óra ébrenlét után. Mit várhatok a továbbiakban? Endokrinológiára majd csak 2018. január végére kaptam időpontot, magánrendelésre nincs pénzem, kérem, csak azok válaszoljanak, akik használható választ tudnak nekem adni! Köszönöm!

2017. nov. 14. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigygöböd leírás alapján nem tűnik rosszindulatúnak, működésre az izotóp derít fényt, hogy a göböd okozza-e a túlműködést.

Fehér- és vörösvérsejtszám nem hinném, hogy összefügg a pajzsmiriggyel. Nem lehet, hogy vmi más bajod, pl vírusfertőzésed van? Főleg, hogy sikerült beállítani a tshdat.

2017. nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a lehet autoimmun betegség és sok más is


A vörösvérsejt szám emelkedett vagy csökkent? ha csökkent és az mellett ilyen magas a fehérvérsejtszámod az leukémia, viszont annál vérzékenység igen feltűnő (kék foltok, fogínyvérzés, lassan gyógyuló sebek)

2017. nov. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, az összes többi mellett nem csak a fehérvérsejt, de a vörösvértest is emelkedett, fogínyvérzés, nehezen gyógyuló sebek is újdonságnak számít nálam, meg a gyakori fülcsengés és csuklás is. Úgy néz ki, polyglobuliám van.
2017. nov. 15. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kiderült hogy mi a baj?
2018. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az izotópos vizsgálat nem mutatott ki göböt, csak, hogy meg van nagyobbodva a pajzsmirigyem. December környékén alulműködtem (a nyári túlműködés után), most megint túlműködik, a Metothyrint el kellett hagynom az orvos utasítására, kontrollra majd május közepére kaptam időpontot.
2018. márc. 19. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!