Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Légmell, meggyógyítható-e,...

Mi a fene kérdése:

Légmell, meggyógyítható-e, vagy elkerülhetetlen a tragédia?

Figyelt kérdés
A net-en már elolvastam, ami érdekelt e témában.Olyan kommentelők hozzászólását várom, akiknek már volt, esetleg ismerősük esett már át ilyenen.

2017. nov. 22. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában gyógyítható.
2017. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a légmellnek több fajtája van. kérdés, hogy melyikre gondolsz?

van amelyik spontán, magától gyógyul. van olyan amelyiknél viszont azonnali beavatkozásra van szükség, különben meghal a beteg.

ajánlom az alábbi videot, így kicsit világosabb lesz a dolog: https://www.youtube.com/watch?v=PGKG533Tt5c

2017. nov. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az ismerősömet már most "csövezték be" másodszor. Nagyon aggódom érte, 40 éves fiatal.
2017. nov. 23. 08:28
 4/9 A kérdező kommentje:
És nem volt balesete.
2017. nov. 23. 08:32
 5/9 anonim ***** válasza:
A légmell addig életveszélyes amíg nem veszik észre és nem kap az illető ellátást. De én pl. 9hónapig mászkáltam vele mire észre vették. Ha csak kis légbuborék keletkezik az van, hogy magától gyógyul kb.4-5 hét alatt, ha több levegő meg folyadék kerűl a mellhártya és a tüdő közé akkor csövezni kell. Ez azt jelenti, hogy nevezetnek oda ehy csövet ami kiszívja a levegőt ettől kitapad a tüdő és remélhetőleg begyógyul a tüdőn keletkezett lyuk. Ha nem ját sikerrel az eljárás akkor műteni kell. Ez történhet vats eljárással amikor 3 kos lulat vágnak és.ezen ketsztül nézik meg hol a lyuk majd varrják el. Általában a tüdőcsúcson szokott lenni. Vagy nyílt mellkas műtéttel. Itt nagy vágást ejtenek és késszel varrják el a lukat, szétfeszítik a bordákat.stb. vats után 2-4 % a koúkulás esélye azon az oldalon, a nyílt műtét után 1-2%. Általában az az eljárás, hogy első alkalommal csak csöveznek legközelebb már javasolt a műtét mert a csövezés itán a kiújulás esélye 40-50%. Ha már a kórházban vagy rutin eljárás és műtét. A korányiban évente 600 beteget csöveznek 300at műtenek és senki nem halt még meg. Csak rohadtul fájdalmas és hosszadalmas mire a műtétből felépülsz. Az egyik leg fájdalmasabb dolog sajnos.
2017. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már másodszorra csövezik az illetőt jobban jár ha megműtteti magát mert valószínű ki fog megint újulni neki. A műtét után ennyi idős korban már nem valószínű. Ha szerencséje van 1 hét alatt túl jut a műtéten és egy hónapra rá már mehet dolgozni is. A csövezés is rohadtul fáj kár szemvedni vele ha megint úkra kijön.
2017. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt elgelejtettem írni, hogy a műtét után teljes életet lehet élni. 1 hónapig kell nagyon vihyázni de utána fokozazosan vissza lehet térni a rendes élet itelhez. Nem marad egészségkátosodás. Rhyedül a sportrepülőn való itazás és búvárkodás nem javasolt a.nyomáskülömbség miatt.Ŕs talán a.nagyon nehéz dolgok emelgetése is lehet hajlamosító tényező. Minden mást lehet.Szóval abszolult gyógyítható.
2017. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jóindulatú hasznos válaszokat. Minden kommentelő nagyon komoly, rendes volt. Tényleg köszi.Nem vagyok érintett, "csak" egy kedves ismerősöm.
2017. nov. 23. 10:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha felmerül még valami kérdésed nyugodtan írj privit, szívesen segítek. Mert ez egy nagyon szar dolog. 😞
2017. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!