Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak péntekre lehet betegszaba...

Csak péntekre lehet betegszabadságot kapni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 3. 17:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Tehát pénteken beteg voltam, holnap már mennék dolgozni, de a háziorvosom vidéken van, ezért édesanyám holnap bemenne intézni a betegszabadságot a doktorral.


Lehet ,hogy csak 1 napra ír ki?

2017. dec. 3. 18:05
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha hétfőn van olyan betegséged, ami miatt nem tudsz dolgozni, akkor természetesen hétfőn is lehet betegszabadságon lenni.

Szerinted akinek vasárnap éjjel 40 fokos láza van, hány, megy a hasa, annak kötelező hétfőn dolgoznia? Nyilván nem.

2017. dec. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most olvasom a kommentedet.

Ez így nem jó.

Ha már jobban vagy és dolgozni szeretnél, akkor holnap te magad menj be, intézd el az orvossal és akkor kedden majd mész dolgozni.

Ugyanis ő már kiírt téged gondolom táppénzre, ami alapján szerintem még holnap is táppénzen vagy, ha holnap intézkedsz, akkor szerintem holnap is még táppénzen vagy hivatalosan és ha táppénzen vagy, akkor nyilván nem munkabért kapsz.

2017. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pénteken sem voltam otthon, anyum intéz mindent. Még nem hívta fel a doktort, holnap fogja.


A lényeg , hogy csak péntekre kéne egy nap betegszabadság, mert holnap már tudok dolgozni menni.

És lehet -e ilyet hogy csak péntekre ír ki?

2017. dec. 3. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:

De ha pénteken nem voltál otthon, akkor gondolom dolgoztál. Akkor minek betegszabadság péntekre? Hisz arra a napra munkabért kaptál.

És miért anyukád intézi helyetted? Neked kell, nem neki!

Amúgy ahhoz, hogy az orvos szerintem bármit is igazoljon, ahhoz látnia kéne téged, nem?

2017. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pesten dolgozok+tanulok, de a hivatalos lakohelyem videken van. Penteken itt pihentem pesten, nyilvan nem fogok orskat utazni betegen.

Anyum mondta, hogy intezi nekem, mert joban van a haziorvossal.

A kerdes pedig, hogy ki irhat e a videki haziorvosom betehszabadsagra csak pentekre

2017. dec. 3. 18:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Pesten is van orvos, oda is el lehetett volna ám menni.

Anyukád helyetted nem intézheti, illetve ez igen csak súrolja a táppénzcsalás határait is, de te tudod!

2017. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltam az itteni haziorvosomnal, de o csak egy igazolast tudott kiadni, hogy igazoltan jelentem meg, mert csak a lakohely szerinti haziorvos irhat ki betegszabadsagra.
2017. dec. 3. 18:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Itteni=budapesti
2017. dec. 3. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!