Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen orvoshoz kellene ezzel...

Milyen orvoshoz kellene ezzel a problémával forduljak?

Figyelt kérdés
Már elég régóta fenn el az a gond nálam, hogy ha stresszelek vagy épp nincs lehetőségem szabadjára engedni a belső gázokat, akkor mintha azok maguktól távoznának és ezt a szagot árasztom magam körül. Valamint érzem, hogy fel is fúvódok ilyenkor.(főleg sajnos társaságba jön elő, otthon sose érzem) Voltam már két urológusnál is, akik mondták, hogy semmi bajom és mindketten pszichés problémára gondoltak. Sajnos eléggé megkeseríti az életem ez a dolog, mert ez miatt nem merek normális zárt térbe végezhető munkát sem vállalni, mert tök égő ez az egész. Odáig eljutottam már, hogy valamiféle SIBO és vagy IBS probléma. De nem nagyon találtam magyarázatot, arra hogyan lehetne ezt megszüntetni. Vagy ezzel most már életem végéig együtt kel élnem? Nagyon kellemetlen és sokszor teljesen elkeserít... :( Nem tudom, hogy esetleg egy pszichológus tudna-e ebben segíteni?

2017. dec. 3. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gasztrointesztinális problémád van, azaz ha szorongsz, akkor puffadsz, szelelsz. A szorongást kell csökkenteni, és akkor ez is elmúlik. Valamennyire tudod csökkenteni, ha kerülöd a puffasztó ételeket, és/vagy kitapasztalod, hogy mi az ami rosszat tesz, és mi az ami kevésbé. Orvos segíthet, de előtte próbáld magad levezetni a feszkót sporttal, relaxálással, meditálással.
2017. dec. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gasztroenterológiára menj, egy székletvizsgálatot (baktériumok,gombák) meg egy laktulóz próbát (sibo) megér. Ha ott nem találnak elváltozást,marad a pszichológus. IBS-re a Duspatalint ajánlják, SIBOra antibiotikumot (Normix). Duspatalint kapsz vény nélkül is,én a helyedben szedném egy darabig (bélgörcsoldó), ártani tuti nem fog.
2017. dec. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálkozok elindulni akkor ebbe az irányba. Sportolni szoktam egyébként.:)
2017. dec. 6. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!