Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tejfehérje allergia miatt...

Tejfehérje allergia miatt lehetnek ilyen tüneteim?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve állnak fent a panaszaim, amelyek a következők: eléggé levertnek érzem magam, illetve az egész alhasamban, és a köldököm körül is érzek egy kellemetlen érzést, amely néha szúródik, feszül. Vér nincs a székletemben, lázam se volt. Voltam már általános vérvizsgálaton, és UH-n, az se mutatott ki semmit. Gyomortükrözésen voltam, ahol GERD-et állapított meg az orvos. Még általános iskolában derült ki hogy allergiás vagyok a tejfehérjére, viszont akkor nem voltak tüneteim. Viszont elkezdtem vezetni ilyen táplálkozási naplót, és észrevettem hogy a sajt/tejföl/túró elég sokszor (naponta valamelyik) szerepel az étrendemben, a gluténos dolgokkal együtt. A tejet alapból nem bírja a szervezetem, de nincs 1 pohárnyi mennyiségtől hasmenésem, csupán fokozódó bélmozgás és bélgáz, meg enyhe hasi feszülés. Lehetséges hogy a tejfehérje allergia hasi tünetei később jöjjenek elő? (Az alacsony testtömeg, és az enyhe bőrkiütések már megvoltak akkor is)

2017. dec. 5. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fogyasztasz tejtermékeket akkor lehet bármi ami a közérzetet illeti, gyengeség, fáradság, stb.. Az alhas, köldök szurkálás kizárt. Lehet van valami fertőzésed.
2017. dec. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nemis szurkálásnak írnám azt le, hanem bélfeszülésnek. Csak van hogy eléggé éles.
2017. dec. 5. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet persze. Én puffadni szoktam. Hónapok óta nem eszek már tejterméket, elegem van, volt belőlük az évek alatt, csak sz@rul voltam állandóan.
2017. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanezt okozta a SIBO. Kontaminált vékonybél szindróma. Azt nem tudom,hogy a tejfehérje allergia milyen tünetekkel jár,de nekem a fentiekről a sibo ugrott be. Kilégzéses teszttel lehet megállapítani gasztroenterológián. Antibiotikummal kezelhető.
2017. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, a tejfehérje allergiának nagyon hasonlóak a tünetei, mint a SIBO-nak. (Bár nálam a hányás/hasmenés ritka)
2017. dec. 6. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!