Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha szívinfarktust kapok,...

Ha szívinfarktust kapok, akkor elveszítem az eszméletemet?

Figyelt kérdés

Volt egy koszorúér katéterezésem, és tavasszal lesz még egy. Nem mondták, hogy addig életveszélyben vagyok, de azt sem, hogy nem. Ha pl éjszaka, vagy egyedül megtörténik a baj, akkor mennyi ideig fogok szenvedni?

A haláltól nem félek, de a fájdalomtól, durva rosszulléttől igen, ha tudatomnál leszek. Már volt egy kemény mellkasi szorításom, ami a hátba is kisugárzott, és nem volt kellemes, pedig nem is volt igazi infarktus. Hozzáértők, vagy tapasztalatból beszélők válaszát várom. Ha egy mód van rá, biztató dolgokat írjatok, mert már így is halálra vagyok rémülve. Köszönöm!42/F



2017. dec. 6. 02:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor apu infarktust kapott és meghalt, eszméletén volt, de nem tudott megszólalni a fájdalomtól. Neki az első volt. Nem vagyok benne biztos, hogy mennyi ideig tartott. Ha gondolod, írj privit.
2017. dec. 6. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Átestem hasonló problémán azzal a különbséggel, hogy két infarktusom volt mielőtt katétereztek és értágítást végeztek. Én nem vesztettem el az eszméletemet de közel álltam hozzá. Sajnos nem lehet kiindulni abból, hogy mással mi történt minden az egyén egészségi állapotán múlik. Jó hír a számodra, hogy időben észrevették és így szívkárosodás nélkül megúsztad. Nyilván a katéterezés során észrevették, hogy van még máshol is szűkület és ezért kell visszamenned, hogy azt is kitágítsák,( stent beültetés) ha kritikus lett volna akkor azonnal beültetést csinálnak vagy bypass műtétet. Most gondolom értágítót és vérhígítót kapsz és a kiírt időben elvégzik a másik érintett érszakasz tágítását. Én négy hasonlón mentem át és én is nagyon féltem az elején, sőt még utána is jó ideig de ahogy múlik az idő megtanulod te is, hogy mikor kell megijedni és mik a beképzelt tünetek. Természetesen neked is életed végéig orvosi felügyeletre lesz szükséged és rendszeres vizsgálatokra kell járnod. Fel a fejjel a kezdeti majré oldódik idővel. Most pedig nyugodj meg, tudod mi vár rád, tudod, hogy nem fájdalmas annyira a beavatkozás és annak , hogy infarktust kapj a gyógyszerek ellenére kicsi az esélye, hiszen mint írtam akkor nem engedtek volna haza a következő beültetésig. Az a legfontosabb, hogy ne idegeskedj, ne ezen járjon az eszed és pihenj, sétálj, olvass, vagy kösd le magad valamivel. Természetesen az életviteledet újra kell szervezni de ezt gondolom a dokid majd elmondja. Jobbulást neked.
2017. dec. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!