Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ma 15-nél többször volt...

Ma 15-nél többször volt hasmenése, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Reggel 5-kor kezdte, és a legutóbbi kb. 2 órája volt, de azt mondta, hogyha iszik is szinte azonnal kijön belőle. :( Egyébként jó a közérzete, és elmondása szerint nincs hányingere.

Annyira kimerült, hogy amint lefeküdt, 3 percen belül már aludt is.

Reggelire mit adjak neki enni, illetve én hogy ússzam meg a dolgot, ha esetleg vírusos lenne?


2017. dec. 15. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha nem fáj a hasa (jobb oldalt) akkor valószínűleg egy vírusos fertőzés. Sajnos a vírusra nincs gyógyszer. Csak a tüneteket lehet kezelni. A hasmenésre szén tabletta, azt tanácsolják h igyon minél többet hogy kimossa belőle a vírust pl(kamillatea, víz). Normaflor a hasmenésre állítólag jó a cola is bár ez nem egészséges (de nekem használt). Ha a kiszáradás tüneteit észleled rajta akkor oldjatok fel vízben sót és azt kell vele megitatni. Illetve olyan ételek ami sok keményítőt tartalmaz krumpli, keksz, ropi ezek jók. Ha persze nem javul orvoshoz kell fordulni.
2017. dec. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 liter folyadékot megivott ma, úgyhogy az rendben van elvileg, csak nagyon gyorsan átfut rajta. Délelőtt vett be egy lopediumot, amikor még nem tudta, hogy ez ilyen durva lesz, de semmit nem használt (nem is értem, ez hogy lehet...). Széntablettám sajna nincs itthon, lopediumot, smecta port és lactiv-ot tartok, holnap elmegyek venni valami kevésbé drasztikus hasfogót.

Esetleg túlevéstől nem lehet ez? Mert a napokban elég sokat evett és a környezetünkben senki nem ilyen beteg, se a melóhelyén, máshova meg nem nagyon járt az elmúlt pár napban, ezt furcsállom. Hasmenésre is jó a cola? A hányást azt tudtam, talán van is itthon. Háztartási keksszel kínálom akkor majd reggel, remélem, addig nyugi lesz.

Gondolom, ha hányással is járna ez a valami, az már kijött volna.

2017. dec. 15. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Hat nekem hasznalt a cola. Lehet igen tuleves nem szokott ehhez a szervezete vagy valami olyan etelbol evett tobbet amire egy kicsit erzekenyebb es az etelintolerancia okozhat hasmenest.
2017. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!