Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak lappangási idő alatt...

Csak lappangási idő alatt fertőz egy vírusos betegség?

Figyelt kérdés
Ez csak szerintem butaság egy egészségügyben dolgozó ápló állította,hogy lappangási idő alatt lehet elkapni egy vírusos betegséget(hányás-hasmenés)

2017. dec. 15. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem sajnos, terjed hányásból kipárolgó levegővel és széklettel vagy szennyezett tárgyakkal is.

Lappangási időben is jelen lehet már a székletben, de nem csak akkor fertőz.

2017. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy! Amíg ürül a vírus, addig elkaphatod. Van olyan vírus, ami csak néhány napig ürül a székletben, van, amelyik tovább. Ameddig még és amikortól már nem ürül, akkor nem tudod elkapni
2017. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A "nem, dehogy" az eredeti kérdésre vonatkozott. Az 1. válaszoló is jót írt.
2017. dec. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor honnan vette ezt egy nővér?

Lehet csak túl okos akaart lenni..

2017. dec. 15. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem minden vírusra igaz természetesen, de VAN olyan vírus, ami a lappangási idő alatt is fertőz, és a tünetek megjelenése után 1-3 nappal már inaktív.
2017. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nem. Calici vírusra gondolok pl.. Voltam egyszer valahol, egy nagy intézményről van szó. Egy ember beleesett, átadták egymásnak, vagy 100 másiknak, nem lappangási idő alatt történt. Egy benne volt, 1 hét múlva a kettő másik is rosszul lett. Furcsa, mert engem meg elkerült.
2017. dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!